lt
Parodos „Keliaujantys muzikai“ sugrįžimas – Kauno geležinkelio stotyje

Kultūriniams renginiams teko padaryti pertrauką, tačiau po truputį jie sugrįžta. Pirmoji kalendorinės vasaros diena pažymėta ir tarptautinės parodos „Keliaujantys muzikai“, skirtos Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Claros Schumann ir Edvardo Griego kelionių maršrutams ir kasdienybei pristatyti, sugrįžimu – iki pat mėnesio pabaigos ja vėl domėtis galės Kauno geležinkelio stoties keleiviai. O birželio 1 d., 18 val., parodą atidarys muzikinė-kultūrinė programa „Štai, Čiurlionis!“, kurią ruošia pianistų Sonatos ir Roko Zubovų duetas ir aktorius Ridas Jasiulionis. Tiesa, gyvai stebėti pasirodymą, laikydamiesi visų saugomo priemonių, galės tik keleiviai, tačiau visi norintys kviečiami žiūrėti tiesioginę atidarymo transliaciją projekto „Europos muzikos takai“ facebook’o paskyroje.

Paroda „Keliaujantys muzikai“ savo kelionę po Lietuvą pradėjo prieš pat karantiną – pirmieji Lietuvoje ją pamatė dviejų Čiurlionio kelio miestų, Varėnos ir Vilniaus gyventojai bei šių miestų svečiai. Paroda ir ją lydėjusi programa buvo sutikta su dideliu susidomėjimu, deja, dėl karantino, teko padaryti pertrauką, o organizatoriams pergalvoti parodos eksponavimo datas. Visgi pagaliau paroda ir vėl išvys dienos šviesą.

„Kai prieš dvejus metus planavome Lietuvos, Vokietijos ir Norvegijos partnerių bendrai rengiamą parodą „Keliaujantys muzikai“, kuri kovo pradžioje pasiekė Lietuvos miestus, netikėjome, kad uždarų sienų Europoje ji įgaus netikėtus naujus turinio aspektus. Paroda, kurioje pristatyti XIX a. pab. po Europą keliavusių muzikų Claros Schumann, Edvardo Griego ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kelionių vargai, džiaugsmai ir aplinkybės, suskamba kaip neblėstantis siekis keliauti, dalintis savo muzika, atrasti naujus kūrybinius horizontus, rezonuoja dar garsiau. Daugelis galime asmeniškai tapatintis su tų muzikų išgyvenimais ir patyrimais. Savo kelionėmis šie muzikai kūrė vieningą Europos kultūros erdvę, kuri šiandien vėl tampa mūsų tikslu, daug įtampų ir klausimų keliančia, nelengvai įgyvendinama vertybe“, – apie naujas konteksto įgalintas parodos prasmes kalba pianistas, M. K. Čiurlionio namų direktorius Rokas Zubovas.

 
Paroda „Keliaujantys muzikai“ toliau keliaus per Čiurlionio kelio miestus, taip pat pabuvos Klaipėdoje ir Šiauliuose. Planuojamos jos eksponavimo datos ir erdvės:

Birželio 1–28 d., Kaune (Kauno geležinkelio stotis, M.K.Čiurlionio g. 16),

Birželio 29 d. – liepos 23 d., Šiauliuose (Šiaulių geležinkelio stotis, Dubijos g. 44);

Birželio 20 d. – liepos 20 d., Druskininkuose (Druskininkų miesto muziejaus dailės galerija, M.K. Čiurlionio g. 37);

Liepos 24 – rugpjūčio 15 d., Rietave (Rietavo kultūros centras, buv. Rietavo Oginskių dvaro karietinė, Parko g. 5);

Liepos 25 d. – rugpjūčio 24 d., Klaipėdoje (Klaipėdos geležinkelio stotis, Priestočio g. 5);

Rugpjūčio 19–30 d., Palangoje, Tarptautinio M. K. Čiurlionio muzikos festivalio renginiuose;

Rugsėjo 3–22 d., Plungėje (Žemaičių dailės muziejus, buv. kunigaikščių Oginskių dvaro rūmai, Parko g. 3).

Parodos „Keliaujantys muzikai“ atidarymas Kauno geležinkelio stotyje – birželio 1 d., 18 val., lydint muzikinei-kultūrinei programai „Štai, Čiurlionis!“. Tiesioginė renginio transliacija – „Europos muzikos takų“ facebook’o paskyroje: European Music Trails

https://www.facebook.com/European-Music-Trails-102126551429181/?__xts__

Parodos „Keliaujantys muzikai“ eksponavimą Lietuvoje finansuoja Europos Sąjungos (ES) programa „Kūrybiška Europa“

Muzikinę-kultūrinę programą „Štai, Čiurlionis!“ finansuoja Lietuvos kultūros tarybos (LKT) programa „Strateginis kultūros organizacijų finansavimas“.

Daugiau informacijos apie parodą: www.mkcnamai.lt; www.ciurlioniokelias.lt

Papildoma informacija apie projektus:

„Europos muzikos takai“ – tai bendras Čiurlionio namų ir partnerių iš Norvegijos ir Vokietijos projektas. Jo veiklų centre – kompozitoriai Edvardas Griegas, Clara Schumann ir Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. Projekto renginiuose, kurie apima koncertus, parodas, ekskursijas, forumus ir diskusijas, nagrinėjami šių menininkų kultūriniai ryšiai, užsimezgę per bendrą, nors ir skirtingu laiku išgyventą, Leipcigo kultūrinę aplinką. Projektą „Europos muzikos takai“ finansuoja ES programa „Kūrybiška Europa“.

„Čiurlionio kelias“ – tai pirmasis nacionalinio kultūros kelio projektas, aktualizuojantis dailininko, kompozitoriaus, kultūrininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gyvenimo ir kūrybos ženklus, esančius Varėnos, Druskininkų, Vilniaus, Kauno, Plungės, Rietavo, Palangos miestų ir rajonų savivaldybėse. Čiurlionio kelias veikia kaip nuolatinis objektų lankymo maršrutas, kurį sudaro apie 500 km.

Projekto koordinatorius – Lietuvos muziejų asociacija. Projekto partneriai – Lietuvos nacionalinis dailės muziejus, Nacionalinis M.K. Čiurlionio dailės muziejus, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, M.K. Čiurlionio namai, Druskininkų miesto muziejus, Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus, Žemaičių dailės muziejus, Palangos kurorto muziejus, Varėnos kultūros centras, Senosios Varėnos šv. Mykolo arkangelo parapija, Čiurlionio draugija ir jos skyriai Čiurlionio kelio miestuose. Projekto „Čiurlionio kelias“ veiklas  finansuoja Lietuvos kultūros taryba.


Partners
More
Contacts
You can also contact us by filling out this form