lt
58 Fortepijoninė vasara Druskininkuose| Pianistė Guoda Gedvilaitė
Home: 2023-08-23 19:00:00 19:00
The end: 2023-08-23 21:00:00 21:00

„58-oji Fortepijoninės muzikos vasara” klausytojams, grįžtantiems į obelų sodą prie Čiurlionių namelių Druksininkuose, ar naujai atrandančių šią palaimintą muzikos klausymo erdvę, padovanos nemažai pačių įvairiausių muzikinių atradimų. Vienas jų – pianistės Guodos Gedvilaitės rečitalis.

guoda gedvilaite

Programa:
Mikalojus Konstantinas ČIURLIONIS (1875–1911)
Impromptu, VL 181 (1900)

Gabriel FAURÉ (1845–1924)
Impromptu Nr. 1, op. 25
Impromptu Nr. 2, op. 31
Impromptu Nr. 3, op. 34
Impromptu Nr. 4, op. 91
Impromptu Nr. 5, op. 102

Balys DVARIONAS (1904–1972)
Impromptu es-moll (1965)

Maurice RAVEL (1875–1937)
“Valses nobles et sentimentales”:
Modéré – très franc
Assez lent – avec une expression intense
Modéré
Assez animé
Oresque lent – dans un sentiment intime
Vif
Moins vif
Épilogue: Lent“La Valse”
Poème chorégraphique pour piano

BILIETAI po 3€ ir 5€ 
Įsigyti renginio dieną prieš koncertą M. K. Čiurlionio namuose-muziejuje.

Pianistė GUODA GEDVILAITĖ – lietuviškoji „Clara Schumann“ pasižymi ryškiomis muzikinėmis idėjomis ir išskirtiniu jų atlikimu. G. Gedvilaitė baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją ir Frankfurto prie Maino Aukštąją muzikos mokyklą. Šiame mieste ji nuo 2002 m. dėstytojauja ir gyvena su šeima. Dešimties tarptautinių pianistų konkursų nugalėtoja ir laureatė aktyviai koncertuoja kaip solistė, kamerinių ansamblių partnerė ir kaip solistė su orkestrais. Ji drąsiai eksperimentuoja ir dažnai meta iššūkį nusistovėjusioms klasikinės muzikos taisyklėms.

Jos scenos partneriai ne tik žymūs klasikos muzikai, bet ir aktoriai, baleto artistai arba džiazo instrumentalistai. Pianistės įkvėptas koncertų ciklas „Claros Schumann Salonas“ kviečia klausytojus persikelti į 19 a., susitikti su romantinės epochos genijais ir pasigėrėti jų muzika. Kasmetiniai susitikimai Claros Schumann Salonuose Lietuvoje ir Vokietijoje jau tapo tradicija. Naujų idėjų ir žaižaruojančios energijos nestokojanti pianistė šių metų pavasarį su dideliu pasisekimu įgyvendino savo svajonę – surengė spalvingą muzikos festivalį „Žaižaruojančių žiežirbų žaismas“ Vilniaus Rotušėje.

Guodos Gedvilaitės koncertinės programos visuomet originalios, pilnos fantazijos ir interpretacinės laisvės. Į savo programas ji nepamiršta įtraukti mažiau žinomų, bet genealių ir labai vertingų moterų kompozitorių kūrinių, taip garsindama jų palikimą. Dar šiais metais pianistė ruošiasi išleisti savo 9-ąjį albumą (Genuin įrašų kompanija), kuriame skambės baroko epochos meistrų muzika.

Už reikšmingą, aktyvią ir kūrybingą veiklą, puoselėjant ir skleidžiant profesionalųjį meną Druskininką kurorte, inicijuojant ir rengiant novatoriškus kultūrinius renginius druskininkiečiams bei kurorto svečiams, už jaunųjų Lietuvos talentų globą, už Lietuvos ir Druskininkų vardo garsinimą pasaulyje Guodai Gedvilaitei 2022 metais buvo skirtas Druskininkų miesto garbingiausias kultūros srityje apdovanojimas – Kultūros Puoselėtojos Premija.

58 Fortepijoninės muzikos vasara
2023.06.03 – 2023.08.26

Rengėjai:
VšĮ Impetus musicus
M. K. Čiurlionio namai-muziejus

Partneriai:
Kauno J. Naujalio muzikos gimnazija
Šiaulių S. Sondeckio muzikos gimnazija
Klaipėdos S. Šimkaus konservatorija
Nacionalinė M.K. Čiurlionio menų mokykla

Rėmėjai:
Druskininkų miesto savivaldybė
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus


Partners
More
Contacts
You can also contact us by filling out this form