lt
DIALOGAI SU ČIURLIONIU. NEATSISVEIKINĘS
Home: 2021-12-08 18:00:00 18:00
The end: 2021-12-08

DIALOGAI SU ČIURLIONIU. NEATSISVEIKINĘS

2021 m. gruodžio 8 d., trečiadienį, 18 val. Vilniaus rotušėje vyks neeilinis muzikinis įvykis – pasaulinė premjera – kompozitorius ir smuikininkas Mihkelis Keremas (Estija) drauge su pianistu Roku Zubovu pristatys pagal Čiurlionio sonatos smuikui ir fortepijonui eskizus sukurtą naują savo kūrinį „Neatsisveikinęs“. Paskutiniame 2021 metų M. K. Čiurlionio namų projekto „Čiurlionio dialogai“ koncerte greta šio naujo kūrinio klausytojai išgirs ir Čiurlionio amžininkų Belos Bartóko, Heino Ellerio, Leošo Janačeko ir Jano Sibelijaus kūrinius. Kritikas Robertas Maxhamas „Fanfare“ rašė: „Kiekvienas, kuris tiki, kad tradicinė tonacija begali išreikšti vien laiko nuvalkiotas klišes, turėtų pasiklausyti Keremo muzikos.“

Koncerto programa:

Béla Bartók (1881–1945)

Rumuniški liaudies šokiai

Heino Eller (1887–1970)

Muzikinis momentas

„Mėnesienoje“

„Pušys“

Leoš Janáček (1854–1928)

Sonata smuikui ir fortepijonui

Jean Sibelius (1865–1957)

Romansas

Mihkel Kerem (1981*)

„Neatsisveikinęs“ (Pasaulinė premjera)

Mihkel Kerem, smuikas

Rokas Zubovas, fortepijonas

Mihkelis Keremas įkūnija garsių smuikininkų, kurie yra ne tik virtuoziški solistai, bet ir žymių orkestrų koncertmeisteriai, įvairiapusiai kamerinės muzikos atlikėjai bei žinomi kompozitoriai, tradiciją. Kilęs iš Estijos smuikininkas daug dėmesio skiria Estijos ir Baltijos šalių muzikai, neretai šių šalių kompozitorių kūrinius įtraukdamas į savo repertuarą. Šiuo metu Karališkojo Liverpulio filharmonijos orkestro (JK) ir Brandenburgo simfonijos (JK) koncertmeisterio asistentas Mihkelis Keremas baigė mokslus Estijos muzikos akademijoje ir Karališkajame muzikos koledže Londone.

Kompozitoriaus M. Keremo kūrybą šiuo metu sudaro apie 160 kūrinių, tarp kurių 7 simfonijos, daugybė koncertų, orkestrinių kūrinių, 10 styginių kvartetų, styginių sekstetas, styginių oktetas, 3 sonatos smuikui ir fortepijonui, 2 pučiamųjų kvintetai, sonatos altui ir fortepijonui, violončelei ir fortepijonui bei solo fortepijonui. M. Keremo kūriniai skambėjo JAV, Rusijoje, JK, Vokietijoje, Olandijoje ir daugelyje kitų Europos šalių. M. Keremas buvo reziduojantis kompozitorius garsiajame Šlėzvigo-Holšteino muzikos festivalyje Vokietijoje ir kamerinės muzikos festivalyje „Aurora“ Švedijoje. Jo kūrinius yra atlikę Estijos nacionalinis simfoninis orkestras su Neeme Järvi, Talino kamerinis orkestras, „Oulu Sinfonia“, Joensuu miesto orkestras, „Camerata Nordica“ ir „Chilingirian“ styginių kvartetas.

2012 m. „Toccata Classics“ išleido M. Keremo 4 sonatų smuikui kompaktinį diską. Antroji simfonijos Nr. 3 kompaktinė plokštelė Lamento altui ir styginiams bei styginių sekstetui išleista 2013 m.

Pianistas Rokas Zubovas labiausiai klausytojams žinomas savo M. K. Čiurlionio interpretacijomis, yra įrašęs visus kompozitoriaus fortepijoninius kūrinius, net suvaidinęs savo garsųjį protėvį meniniame filme „Laiškai Sofijai“. Pianistas taip pat penkiolika metų rengė tarptautinį kamerinės muzikos ir ekologijos festivalį „Nepaklusniųjų žemė“, kuriame kasmet pristatydavo po 7-9 temines kamerinės muzikos programas.

Organizatorius:

M. K. Čiurlionio namai

Partneriai:

Vilniaus rotušė

Estijos ambasada Lietuvoje

Rėmėjas:

Lietuvos kultūros taryba

Koncertas yra www.700vilnius.lt programos dalis.

Koncertas nemokamas, bet įėjimas tik su galimybių pasu ir užsiregistravus.


Partners
More
Contacts
You can also contact us by filling out this form