lt
Europos muziejų naktis Druskininkų miestų muziejuje
Home: 2024-05-18 18:00:00 18:00
The end: 2024-05-18 23:00:00 23:00

Gegužės 18 d. nuo 18:00 iki 23:00 val. Jūsų laukia nemokami, vakaro šviesų nuspalvinti apsilankymai Muziejuje ir Galerijoje.
Druskininkų miesto muziejuje (M. K. Čiurlionio g. 59):

Išskirtinis apšvietimas leis patirti linksmą erdvę viloje „Linksma“ ir leistis į nepamirštamą kelionę ekspozicijų ir parodų takais. Šiais metais švenčiame Druskininkų kurorto įkūrimo 230 metų gimtadienį ir žurnalo „Druskininkų šaltinių undinė“ 180 metų sukaktį.

18:00 val. kviečiame į kūrybinę smėlio edukaciją „Smėlio ženklai“, kurią ves meno terapijos edukatorė Rita Klevinskienė. Edukacinio užsiėmimo metu iš spalvoto smėlio kursime paveikslėlį, gvildensime Dzūkijos smėlio ženklus. Būtina išankstinė registracija tel. +370 313 51024. Renginys iš projekto „Smėlio ženklai – dzūkų krašto liudytojai“.

Nuo 18:00 val. parodos „M. Dobužinskio eskizai operai „Undinė“ lankymas, kurioje Jūsų laukia Antonino Dvoržako operos „Undinė“ 1937 m. pastatymui sukurti dailininko Mstislavo Dobužinskio eskizai iš Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus rinkinių. Paroda – vienas iš projekto „Druskininkų šaltinių undinei – 180! XIX a. kurorto žurnalo sumanytojai ir bendraautoriai – vieno eksponato sukaktuvės ir sutiktuvės“ organizuojamų renginių.

Projektus „Druskininkų šaltinių undinei – 180! XIX a. kurorto žurnalo sumanytojai ir bendraautoriai – vieno eksponato sukaktuvės ir sutiktuvės“ ir projektą „Smėlio ženklai – dzūkų krašto liudytojai“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Druskininkų savivaldybė.

Druskininkų miesto muziejaus galerijoje (M. K. Čiurlionio g. 37):
Nuo 18:00 val. kviečiame aplankyti Gintaro Kraujelio tapybos darbų parodą „Abstrakti akimirka“.
Parodoje eksponuojami 2023 – 2024 m. sukurti darbai. Rašiusieji apie dailininko kūrybą pastebi, kad jo tapybos darbuose svarbiausia – „erdvė, kuri tampa įspūdinga dėl šviesos spalvos ir įvairių objektų atsiradimo joje. Atrodo, į pasaulį žvelgi pro vitražą, kuriame – lyg geležies oksido suformuotas ornamentas“. Šiai architektės Audronės Ercmonaitės minčiai pritaria menotyrininkė Nijolė Nevčesauskienė, sakydama, kad: „Toks žvilgsnis tarsi pro rūką ar stiklą būdingas tiek šio menininko fotografijai, tiek tapybai.“

20:00 val. rež. V. V. Landsbergio dokumentinio kino „Jono Meko antologija“ peržiūra.
Filme garsusis naujojo Amerikos kino pradininkas Jonas Mekas pasakoja savo biografiją, išdėsto kūrybinius credo, požiūrį į avangardinį ir holivudinį kino meną, betarpiškose eseistinėse išpažintyse „kamerai“ mąsto apie amžinąsias žmogiškąsias vertybes. Filme susitiksime ir su Jono Meko avangardinių eksperimentų bendražygiais – Salvadoru Dali, Johnu Lenonu, Yoko Ono bei antiakademinio-antimeninio judėjimo FLUXUS pradininku Jurgiu Mačiūnu. Filme gausu paties Jono Meko citatų, atspindinčių jo gyvenimo kelią bei savos kino kalbos paieškas.

Renginys nemokamas. Reikalinga išankstinė registracija į edukaciją „Smėlio ženklai“ tel. +370 313 51024.
Renginys yra Europos muziejų nakties programos dalis. Renginių programos ieškokite adresu muziejunaktis.lt. Europos muziejų nakties organizatoriai – ICOM Lietuva ir Lietuvos muziejų asociacija.


Partners
More
Contacts
You can also contact us by filling out this form