lt
Festivalio „XX Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ uždarymo koncertas
Home: 2022-09-22 19:30:00 19:30
The end: 2022-09-22 20:30:00 20:30

Tris mėnesius trukęs tarptautinis menų festivalis „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ šįmet kurorte skambėjęs jau 20-ąjį kartą – baigiasi. Festivalis, garsinantis didžiojo Lietuvos menininko vardą, seniai peržengė vietinės reikšmės festivalio rėmus ir tapo gerai žinomas tarptautinėms auditorijoms. Festivalio metu žiūrovams buvo pristatyti profesionalaus meno atlikėjų koncertai ir programos, sakralinės muzikos valandos, tapybos ir fotografijos konkursai ir kt. O rugsėjo 22 dieną, minint Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 147–ąjį gimtadienį, jubiliejinį festivalio sezoną iškilmingai užbaigs Šiaulių valstybinio kamerinio choro „Polifonija“ pasirodymas.

RUGSĖJO 22 d. | ketvirtadienis
19:30 Festivalio uždarymo koncertas Druskininkų bažnyčioje. Koncertuos Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“. Meno vadovas ir vyr. dirigentas Linas Balandis.

Choras, kaip ir žmogus, turi savo gyvenimo tarpsnius. Kai choro amžius artėja prie 50-mečio, galima nužymėti pagrindinius jo amžiaus tarpsnius. 1974 m. – ankstyvoji vaikystė, kai chorvedžių Danutės ir Sigito Vaičiulionių suburtas Senosios muzikos ansamblis Šiauliuose gruodžio 31 d. atliko  pirmąjį savo koncertą, kuriame skambėjo renesanso ir baroko epochos muzikos kūriniai. Vėliau ansamblio veikla plėtėsi, koncertų daugėjo, ir jau po 5 metų ūgtelėjusiam kolektyvui buvo suteiktas choro „Polifonija“ vardas ir Liaudies kolektyvo statusas. Atlikimo kultūra, repertuaras ir koncertų gausa „Polifoniją“ vedė link naujų kūrybinių pasiekimų. 1986 m. choras išaugo paaugliškus mėgėjų marškinėlius ir tapo profesionaliu kolektyvu – Lietuvos valstybinės filharmonijos Šiaulių kameriniu mišriuoju choru.

1998 m. choras atsiskyrė nuo Lietuvos nacionalinės filharmonijos ir tapo brandžiu Šiaulių valstybiniu kameriniu choru „Polifonija“. Nuo to laiko choro statusas nesikeičia, keičiasi tik repertuaras, „Polifonijos“ tradicija tapusius renesanso ir baroko epochos kūriniais paremtą repertuarą papildant įvairių epochų ir šalių kompozitorių kūriniais, didelį dėmesį skiriant lietuviškos chorinės muzikos sklaidai Lietuvoje ir pasaulyje.

Choras nuolat koncertuoja įvairiose pasaulio šalyse. Koncertinių kelionių biografijoje – Italija, Brazilija, Argentina, Vokietija, Austrija, Rusija, Švedija, Ukraina, Lenkija, Čekija, Slovakija, Bulgarija, Prancūzija, diriguojant puikiems šalies ir užsienio dirigentams Sauliui Sondeckiui, Juozui Domarkui, Gintarui Rinkevičiui, Vytautui Miškiniui, Vaclovui Augustinui, Modestui Pitrėnui, Robertui Šervenikui, Ravil Martynov (Rusija), Vladimir Begletsov (Rusija), Karmina Šilec (Slovėnija), Georg Mais (Vokietija), Mats Nilsson Sindenius (Švedija), Magnus Wassenius (Švedija), Ingo Ernst Reihl (Vokietija), Anthony Trecek-King (USA), Richard Bjella (USA), Ferdinando Sulla (Italija) ir kt.

Choras aktyviai koncertuoja su Lietuvos bei užsienio profesionalais – orkestrais, ansambliais, instrumentalistais bei solistais. Kiekvienais metais choras dalyvauja įvairiuose muzikos festivaliuose Lietuvoje bei užsienyje, taip skleisdamas lietuviškos chorinės muzikos žavesį.

Naujausias pripažinimas – 2021 m. laimėta I vieta Tarptautiniame stačiatikių sakralinės muzikos konkurse “Hajnowka”, dalyvaujant profesionalių chorų kategorijoje.

PROGRAMA:
D. Zakaras. „Oi audžia, siaudžia“
V. Miškinis. „Cantate Domino 3“
V. Augustinas. „Du Dob Dob“
A. Martinaitis. „Sanctus“
M. K. Čiurlionis. „Kyrie“
V. Augustinas. „Ąžuolėlis šimtašakis“
Arvo Part. „The Deer’s Cry“
V. Augustinas. „Anoj pusėj Dunojėlio“
M. K. Čiurlionis. „Anoj pusėj Nemuno“
M. K. Čiurlionis. „Beauštanti aušrelė“
M. K. Čiurlionis. „Oi, giria, giria“

Koncertas nemokamas.


Partners
More
Contacts
You can also contact us by filling out this form