lt
Koncertas „Rekonstruojant Čiurlionį. Pirmasis Lietuvos Dailės draugijos koncertas“ | Čiurlionio Lietuva | Druskininkai
Home: 2024-05-17 19:00:00 19:00
The end: 2024-05-17 21:00:00 21:00

Vilniaus sakralinės muzikos choro „Adoramus“ ir choro „Momentum“ koncertas „Rekonstruojant Čiurlionį. Pirmasis Lietuvos Dailės draugijos koncertas“ vyks gegužės 17 d. 19:00 val. Druskininkų Švenčiausios Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčioje (Vilniaus al. 1, Druskininkai).

1908 m. Vilniuje buvo surengtas Mikalojaus Konstantino Čiurlionio diplominio darbo koncertas. Gyvendamas Vilniuje M. K. Čiurlionis surengė tik du savo vadovaujamo choro koncertus. Viename iš jų nuskambėjo kantatos „De profundis“ premjera ir lietuviškos dainos. Iš archyvuose rastų rankraščių kompozitorius, muzikologas, Graco muzikos akademijos lektorius Charrisas Efthimiou surado ne tik kur ir kada koncertas buvo atliktas, bet ir kokie kūriniai groti – visa tai leido koncertą rekonstruoti bei suteikia galimybę jį išgirsti Druskininkuose, kuriuose augo kompozitorius.

Rekonstruoto koncerto metu skambės idėjos autoriaus, muzikologo Charrio Efthimiou specialiai šiam koncertui parengta kantatos „De profundis“ versija, o lietuvių liaudies dainas atliks Vilniaus sakralinės muzikos choras „Adoramus“ kartu su choru „Momentum“.

Druskininkuose koncertas įvyks gegužės 17 d. 19:00 val. Druskininkų Švenčiausiosios Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčioje. Gegužės 17 d. nėra atsitiktinė diena – tai originali data, kada įvyko ir M. K. Čiurlionio surengtasis koncertas.

Kviečiame koncerto metu prisiliesti prie M. K. Čiurlionio laiko, M. K. Čiurlionio gyvenimo vietos, pajusti menininko kūrybinį palikimą, išgirsti atliekamas originalias redakcijas, su visais kalbiniais tarmiškumais, harmonijos niuansais, taip, kaip jos buvo užrašytos M. K. Čiurlionio rankraščiuose.

Koncertas „Rekonstruojant Čiurlionį. Pirmasis Lietuvos Dailės draugijos koncertas“  – nacionalinio kultūros kelio „M. K. Čiurlionio kelias“ kultūrinės topografijos programos „Čiurlionio Lietuva“ dalis. „M. K. Čiurlionio kelio“ operatorius – Lietuvos muziejų asociacija. Lietuvos muziejų asociacijos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. 2024 m. „M. K. Čiurlionio kelio“ koordinatorius – Žemaičių dailės muziejus.


Partners
More
Contacts
You can also contact us by filling out this form