lt
M. K. Čiurlionio kelio ženklo bei ženklinimo sistemos sukūrimo konkurso pasiūlymų pristatymas
Home: 2023-08-22 17:00:00 17:00
The end: 2023-08-22 19:00:00 19:00

Čiurlionio kelio ženklo sukūrimo konkursas įpusėjo – kviečiame pamatyti siūlomus ženklus rugpjūčio 22 d. 17 val. Palangos kurorto muziejuje (Birutės al. 34 a, Palanga).

Šiame II-ajame Čiurlionio kelio ženklo sukūrimo konkurso renginyje galėsime išvysti dailininkų, grafikos dizainerių sukurtus ženklus ir ženklinimo sistemas bei susipažinti su komisija, kuri spręs, kuris kūrinys nusipelnė I-osios ir II-osios vietų. Į renginį kviečiame visus, suinteresuotus M. K. Čiurlionio kelio ir turizmo Lietuvoje aktualinimu, nes Jūsų balsas lems „publikos numylėtinį“, kuriam taip pat bus skirta premija.

M. K. Čiurlionio kelio ženklo bei ženklinimo sistemos sukūrimo konkurso pasiūlymų pristatymas

Numatytos konkurso premijos:
I vieta – 4000 Eur;
II vieta – 2000 Eur;
Publikos numylėtinis – 1000 Eur.
Premijų gavėjai bus skelbiami III-iojo renginio metu (laikas ir vieta bus patikslinti).

II-ojo renginio programa:

  • Ženklų, ženklinimo sistemų ir jų įkvėpimo šaltinių pristatymas;
  • Ženklų ir ženklinimo sistemų vertinimo kriterijų ir vertinimo komisijos pristatymas;
  • Laisvas laikas pokalbiams.

Apie ženklą

Naujai renkamas unikalus ženklas ir ženklinimo sistema – tai galimybė aktualizuoti Čiurlionio kelią, sustiprinti kultūros kelio projekto viešuosius ryšius bei tapti atpažįstamu kultūrinio turizmo maršrutu, skatinančiu keliaujant iš naujo atrasti ne tik M. K. Čiurlionį, bet ir Lietuvą.

Čiurlionio kelio ženklo sukūrimo konkursas organizuojamas įgyvendinant 2021–2030 metų Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos kultūros ir kūrybingumo plėtros programos pažangos priemonės Nr. 08-001-04-06-01 „Tvarių prielaidų ir paskatų aktualizuoti kultūros paveldo vertybes sukūrimas“ veiklą Nr. 8 „Kultūros kelių aktualizavimas“ projektą „Kultūros kelių aktualizavimas: Čiurlionio kelias“. I-ojo renginio metu grafikos dizaineriai, dailininkai buvo kviečiami susipažinti su konkurso sąlygomis ir kūrybine užduotimi bei iki rugpjūčio 1-osios pateikti Čiurlionio kelio ženklo ir ženklinimo sistemos variantų. Džiugu, kad konkursas sulaukė didžiulio susidomėjimo – 54 kūrėjai pateikė per šimtą pasiūlymų.

Apie Čiurlionio kelią

Dailininko, kompozitoriaus, kultūrininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kelias Lietuvoje plėtojamas nuo 2019 m. – čia jo gyvenimo ir kūrybos atmintį puoselėja 7 savivaldybės ir jose veikiantys 11 partnerių. 2022 metais Čiurlionio kelias buvo sertifikuotas, jam suteiktas nacionalinio kultūros kelio lygmuo. 2023 m. jau pradėtas kurti tarptautinis maršrutas, siekiant į kelią įtraukti kitose šalyse esančias M. K. Čiurlionio gyvenimo ir kūrybos vietas (Varšuvoje (Lenkija); Leipcige (Vokietija) ir kt.).  Tyrimai toliau bus tęsiami 2024 m., o 2025 m. planuojama Čiurlionio kelią sertifikuoti, siekiant suteikti jam tarptautinio kultūros kelio lygmenį. Daugiau informacijos apie Čiurlionio kelią, vietoves bei partnerius rasite interneto svetainėje ciurlioniokelias.lt

Išankstinės registracijos į II-ąjį renginį nėra.

Konkurso renginius finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.
Konkurso partneris Lietuvos dizaino asociacija.
Konkurso renginių rėmėjas – skaitmeninės rinkodaros įmonė „Whatabout“.
Čiurlionio kelio operatorius – Lietuvos muziejų asociacija.
Čiurlionio kelio koordinatorius 2023 metais – Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus.

Čiurlionio kelią įgyvendina partneriai:Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus (M. K. Čiurlionio tapybos ir grafikos galerija Kaune, M. K. Čiurlionio namai-muziejus Druskininkuose); Lietuvos nacionalinis dailės muziejus (Nacionalinė dailės galerija ir Palangos gintaro muziejus); Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas; M. K. Čiurlionio namai (Vilniaus miesto savivaldybė); Druskininkų miesto muziejus (Druskininkų savivaldybė); Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus (Rietavo savivaldybė); Žemaičių dailės muziejus (Plungės rajono savivaldybė); Palangos kurorto muziejus (Palangos miesto savivaldybė); Varėnos kultūros centras (Varėnos rajono savivaldybė); Senosios Varėnos Šv. Mykolo arkangelo parapija; Čiurlionio draugija ir jos skyriai Čiurlionio kelio miestuose.

Čiurlionio kelio projekto veiklas 2022-2024 metais finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Daugiau informacijos apie LMA: https://museums.lt

Daugiau informacijos apie M. K. Čiurlionio kelią: https://ciurlioniokelias.lt

Daugiau informacijos apie I-ąjį renginį: https://ciurlioniokelias.lt/naujienos/prasidejo-nacionalinio-m-k-ciurlionio-kelio-zenklo-sukurimo-konkursas/


Partners
More
Contacts
You can also contact us by filling out this form