lt
Meno planetariumas KELIONĖ PER ČIURLIONIO DANGŲ
Home: 2020-09-10 17:00
The end: 2020-09-10 21:00
Vilniaus al. 24
Druskininkų kultūros centras

Meno planetariumas KELIONĖ PER ČIURLIONIO DANGŲ

 

Rugsėjo 10 d.  17.00–21.00 val.

Seanso trukmė 30 min: 17.00, 17.30, 18.00, 19.30, 20.00, 20.30 val.

Druskininkų kultūros centras (Vilniaus al. 24)

 

Uždaroje Druskininkų kultūros centro scenoje įrengtame improvizuotame „Meno planetariume“ bus galima stebėti, kaip danguje atrodo tikrieji Zodiako žvaigždynai ir kaip juos matė didysis kūrėjas.

Kelionės per Čiurlionio dangų vyks kas pusvalandį.

Renginys nemokamas

M. K. Čiurlionio susidomėjimas naujų laikų kosmogoninėmis teorijomis ir senovės mitais labai praturtino jo kūrybą ir tai atsispindėjo jo paveikslų cikle “Zodiakas”. Meniniu požiūriu šis ciklas brandesnis už daugelį kitų. Kiekviena dalis – tarsi atskira savarankiška kompozicija, bet kartu – vieno ciklo dalis. Dailininkas remiasi Rytų mitologijoje aprašytais vaizdais apie Saulės kelio – Zodiako – ženklus ir kiekvieną jų stengiasi įkūnyti savitais poetiškais įvaizdžiais.

Zodiako ženklų ciklą sudaro 12 nedidelių paveikslų, vaizduojančių Saulės kelio ženklus. Tai didinga, kosminė poema apie saulę, žvaigždes ir begalines visatos erdves, apie mūsų pasaulio uolas ir vandenis, pasaulio paslaptingumą ir grožį. Zodiako ciklo paveikslus vienija ne tik tema, bet ir kompozicinio bei tapybinio sprendimo vientisumas. Dailininkas griežtai nesilaikė vienos kurios senovinės Zodiako emblemų vaizdavimo tradicijos. Zodiako ciklą jis pradėjo nuo Vandenio, nors tradiciškai pirmasis žvaigždynas yra Avinas – pavasario lygiadienis. Čiurlionis praturtino kai kuriuos tradicinius įvaizdžius naujomis idėjomis ir sukūrė savitus simbolinius Zodiako siužetus.


Partners
More
Contacts
You can also contact us by filling out this form