lt
Nacionalinio M. K. Čiurlionio kelio kultūrinės topografijos savaitės „Čiurlionio Lietuva“ renginiai Kaune
Home: 2020-09-26 10:00
The end: 2020-09-26
K. Donelaičio g. 64 / V. Putvinskio g. 55, Kaunas.
Nacionalinis M.K. Čiurlionio dailės muziejus

KAUNE RUGSĖJO 26 D.

Nacionalinis M.K. Čiurlionio dailės muziejus, K. Donelaičio g. 64 / V. Putvinskio g. 55, Kaunas.

10.00–10.45 – ekskursija „Stebėtojas – žmogus su savybėmis“

Kas gi yra stebėtojas šioje M. K. Čiurlionio paveikslų ekspozicijoje? Kodėl svarbu suprasti, kokios savybės jam būdingos? Ekskursijos metu bandysime kartu pažvelgti į paveikslus per skirtingų tyrinėtojų prizmę, atrasti, kas atėjusiam lankytojui yra savita ir artima.

 

11.00 –11.45 – ekskursija „MKČ Uroboros“

Kur skrenda paukštis? Ar atskrenda? O gal nuskrenda? Uroboros – simbolis, pasiekiantis mus iš Senovės Egipto per graikų magiškąją, o vėliau hermetizmo ir gnostikų tradicijas. Ši ekskursija – apie šio simbolio prasmę, atsiskleidžiančią Čiurlionio paveiksluose. 

 

12.0013.00 – Koncertas-improvizacija „Čiurlionio Zodiakas“. 

Programoje „Čiurlionio Zodiakas“ dalyvauja:

Dmitrij Golovanov, fortepijonas, Jan Maksimovič, saksofonas,  Rokas Zubovas, fortepijonas.  

Styginių kvartetas: Rasa Vosyliūtė, smuikas, Agnė Švagždytė, smuikas, Arūnas Staškus, altas, Onutė Švabauskaitė, violončelė;

Programoje M. K. Čiurlionio kūriniai, kuriuos aranžavo Edgars Cīrulis, Jāņis Rubiks (Latvija) ir Rokas Zubovas. 

  • Bendras latvių ir lietuvių muzikų projektas „Čiurlionio Zodiakas“ subūrė draugėn džiazo ir akademinės muzikos atlikėjus, kurie drauge kūrybingai pažvelgė į Čiurlionio muziką jo tapytų paveikslų „Saulė eina Zodiako taku“ ciklą. Dvylikai ciklo paveikslų muzikai savo nuožiūra atrinko dvylika Čiurlionio fortepijoninių kūrinių, taip sukurdami metų laikų ir juos lydinčių simbolinių paveikslų ciklą atspindinčią muzikinę programą. Klausytojų laukia nepakartojamas pergyvenimas, kadangi projektas apjungė ir džiazo, ir akademinės muzikos atstovus: kiekvienas Čiurlionio kūrinys šioje programoje interpretuojamas nenuspėjamai ir naujai, o programos metu demonstruojami Čiurlionio paveikslai leidžia kiekvienam klausytojui dar pasinerti ir į savo asmeninio santykio su vienu ar kitu Zodiako ženklu paieška.

 

14.00 – Audronės Zupkienės siuvinėjimo technika atliktų paveikslų „Siuvinėtas Čiurlionis“ atidarymas

15.00–15.45 – ekskursija „Liamoriukas ir Kastukas“

Ar atpažintumėte genijų, jeigu sutiktumėte jį dar vaiką?

Kviečiame apsilankyti ekskursijoje apie M. K. Čiurlionio vaikystę – išdaigas, nuotykius ir draugus. Dalinsimės linksmomis istorijomis iš jo sesers Jadvygos pasakojimų.

16:00 – 16:45 – ekskursija „Stebėtojas – žmogus su savybėmis“

17:00 – 17:45 – ekskursija „MKČ Uroboros“.

 

Visą dieną į 2018 m. Orsė (Paryžius) muziejuje vykusią parodą „Laukinės sielos. Simbolizmas Baltijos šalių mene“ nukels parodos atidaryme filmuoti vaizdai.

EDUKACINIAI UŽSIĖMIMAI (vyks viso renginio metu)

Slaptas raštas

M. K. Čiurlionis buvo sukūręs slaptų simbolių raštą susirašinėti su broliu, šifruotų užrašų galima rasti ir dailininko paveiksluose. Pasinaudodami surinkta šio slapto rašto abėcėle su paaiškinimais, galite užšifruoti ir užrašyti žinutę ar net visą laišką savo artimam žmogui.

 

Čiurlionio karūnos

Pasakiškuose M. K. Čiurlionio paveikslų pasauliuose galima sutikti begales valdovų, pasipuošusių nuostabiomis karūnomis. Karalius yra vienas reikšmingiausių Čiurlionio kūryboje sutinkamų simbolių. Kviečiame mažuosius gimtadienio dalyvius pasigaminti ir pasipuošti čiurlioniškomis karūnomis ir pasijusti pasakiškojo Čiurlionio pasaulio dalimi.

 

Visi renginiai nemokami.

Į ekskursijas ir koncertą dėl riboto dalyvių skaičiaus prašome registruotis telefonu. +370 671 513 43 darbo dienomis 09.00–16.30 val.

Renginių metu bus imtasi saugumo priemonių ir laikomasi visų reikalavimų, susijusių su COVID-19 virusu.

Lankytojai į muziejų įleidžiami tik su apsauginėmis veido kaukėmis.

 


Partners
More
Contacts
You can also contact us by filling out this form