lt
„Sielos trilypumas“: Alexander Panizza (fortepijonas, Argentina/Kanada) | M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje
Home: 2023-07-19 18:00:00 18:00
The end: 2023-07-19 19:00:00 19:00

Kas nutinka, jeigu Argentinos šaknis turintis pianistas Alexanderis Panizza, gyvenantis Toronte, apsiima groti Čiurlioniui skirtą programą? Jis renkasi tris Čiurlionį jaudinusius elementus: gamtą, liaudies dainas ir šokius bei religinį paslaptingumą, „ištempia“ juos tarp Lietuvos, Argentinos ir Kanados, tada ruošiasi ir laukia… O kartu su juo penktosios muzikinės dovanos Vilniaus miestui 700-ojo gimtadienio proga laukia ir M. K. Čiurlionio namai, kurie pakvietė pianistą tapti projekto „Dialogai su Čiurlioniu“ dalimi.

Liepos 19 d., trečiadienį, 18 val. M. K. Čiurlionio namuose koncertuos antrasis muzikinio ciklo „Skambantis Čiurlionio Vilnius“ svečias iš užsienio – pianistas Alexanderis Panizza Vilniaus miestui įteiks muzikinę dovaną „Sielos trilypumas“. Gamta, liaudies menas ir religinis paslaptingumas – visa tai dovanos sudedamosios dalys, kurias pianistas kvies patirti.

Kanados ir Argentinos atstovas Alexanderis Panizza, kuriuo žavisi tiek kritikai, tiek visuomenė, muzikinį išsilavinimą įgijo Toronte, Buenos Airėse, Ženevoje, Paryžiuje, Barselonoje ir Londone, kur baigė Karališkojo muzikos koledžo aspirantūrą. Pianisto meistriškumas ir galingas skambesys puikiai atsiskleidžia fortepijoninių koncertų repertuare, kuriame minėtini Brahmso, Rachmaninovo, Čaikovskio, Chopino, Beethoveno ir Schumanno opusai. Jo diskografijoje – 32 Beethoveno fortepijoninės sonatos, visi Alberto Ginasteros fortepijoniniai opusai bei Carloso Guastavino, Muzzio Clementi ir Davido Winklerio kūriniai (Naxos, American Composers Series). Kaip solistas su orkestrais, rečitalistas bei kamerinių ansamblių dalyvis Alexanderis koncertavo „Barbican Hall“ Londone, „Herkulessaal“ Miunchene, „Teatro Colón“ Buenos Airėse, „Richelieu Amphiteatre“ Paryžiuje, „Pallas Theatre“ Atėnuose, „Guangxi“ koncertų salėje Naninge (Kinija), Nacionaliniame Panamos miesto teatre, „Teatro Solís“ Montevidėjuje, Princo Mahidolo salėje Bankoke ir kitose prestižinėse salėse daugiau nei dvidešimt penkiose pasaulio šalyse. Skirdamas ypatingą dėmesį fortepijoniniam bendradarbiavimui, Alexanderis nuolat koncertuoja kamerinės muzikos cikluose. Jis pasirodė Susterbergo (Olandija) ir Long Island Mozarto festivaliuose (JAV), yra vienas iš Septynių ežerų festivalio (Patagonija) ir Vankuverio salos muzikos akademijos žymių dėstytojų.

Alexanderis Panizza yra atsidavęs pedagogas ir konkursų žiuri narys. Jis dalyvauja žiuri komisijose Kanadoje, Čilėje ir Argentinoje, tarp kurių CCC Toronto tarptautinis muzikos festivalis. Alexanderis yra Buenos Airių katalikiškojo universiteto dėstytojas, turi fortepijono studiją Toronte, veda meistriškumo kursus Šiaurės ir Pietų Amerikos, Europos ir Azijos aukštosiose mokyklose. Nuo 2020 m. pianistas yra Skarboro filharmonijos orkestro (Kanada) reziduojantis solistas. 2021 m. jis surengė tarptautinio fortepijono ciklo Bogotos teatre „Teatro Mayor“ (Kolumbija) pradžios koncertą. Pandemijos metu Alexanderis pasuko į skaitmeninę sritį, kurdamas videodarbus, kuriuose muzika derinama su vizualiaisiais menais, literatūra ir kinu.

Vilniaus senamiesčio traukos centre – gyvojoje Savičiaus gatvėje – įsikūrę M. K. Čiurlionio namai tęsia tradiciją karštas vasaros dienas atvėsinti gaivia, subalansuota klasikinės muzikos garsų palete. Šiais metais septyni ciklo „Skambantis Čiurlionio Vilnius“ koncertai – tai septyni muzikiniai sveikinimai Vilniaus miestui 700-ojo istorinio jubiliejaus proga. Septynias skirtingas dovanas Vilniaus miestui įgarsins ir įvairialypes koncertines programas, paliečiančias vis kitokį miesto atspalvį – lietuviškąjį, lenkiškąjį, žydiškąjį, – atliks aukšto meistriškumo Lietuvos ir užsienio šalių muzikinės scenos atlikėjai. Vilniuje svečiuosis pianistai Nicholas Phillips (JAV) ir Alexanderis Panizza (Argentina/Kanada).

Ciklo „Skambantis Čiurlionio Vilnius“ koncertai:

06.01 18:00 „Vilniaus tautų balsai“: Gleb Pyšniak (violončelė), Rokas Zubovas(fortepijonas);
06.22 18:00 „Lenkiški dialogai“: Kšyštof Markevič (fortepijonas);
07.07 18:00 „Sakmės ir dainos“: Ona Kolobovaitė (sopranas), Justas Šervenikas(fortepijonas);
07.12 18:00 „Muzikiniai impulsai“: Nicholas Phillips (fortepijonas, JAV), („Dialogai su Čiurlioniu“);
07.19 18:00 „Sielos trilypumas“: Alexander Panizza (fortepijonas, Argentina/Kanada) („Dialogai su Čiurlioniu“);
07.27 18:00 „Laiškai iš praeities“: Rafailas Karpis (tenoras), Darius Mažintas (fortepijonas);
08.11 18:00 „Skambantis Vilnius“: Rokas Valuntonis (fortepijonas).

Kuriame gimtadienio koncerte dalyvausite jūs? O gal visuose?

Visi ciklo „Skambantis M. K. Čiurlionio Vilnius“ koncertai – nemokami.
Koncertų ciklas yra www.700vilnius.lt programos dalis.

Rėmėjai:
Lietuvos kultūros taryba (projektas „Dialogai su Čiurlioniu“)
Vilniaus miesto savivaldybė 

Draugai:
Nacionalinis M. K. Čiurlionio kelias
„Impetus musicus“ 

Facebook

Projektu „Dialogai su Čiurlioniu“ M. K. Čiurlionio namai Vilniuje siekia įtraukti užsienio šalių atlikėjus į Lietuvos muzikos pasaulį: įtraukdami Čiurlionio kūrinius į savo repertuarą, menininkai garsina mūsų šalies kultūrą ir, žinoma, didį kūrėją. Tai vienas pagrindinių žingsnių, siekiant išlikti aktualiais ir būti matomais už tėvynės ribų, o muzika – tai viena universaliausių kalbų, leidžiančių šiuos tikslus įgyvendinti. Kaip yra sakęs pats Čiurlionis, „muzika – tai Dievo pasiuntinys, atsiųstas judinti švelniausias ir geriausias mūsų sielos stygas, raminti širdis, suvargusias gyvenimo rūpesčiuose, guiti iš jų melus, nedorybes, pavydus, neapykantas“.


Partners
More
Contacts
You can also contact us by filling out this form