lt
Sofijos festivalis Kuliuose. Baigiamasis koncertas „Trijų kultūrų ir Čiurlionio susitikimas“
Home: 2019-07-26 20:00
The end: 2019-07-26
J. Tumo-Vaižganto g. 6, Kuliai
Kulių kultūros centras (mažoji salė)

Sofijos festivalis Kuliuose

Baigiamasis koncertas „Trijų kultūrų ir Čiurlionio susitikimas“

Liepos 26 d.

20 val.

Baigiamasis festivalio koncertas „Trijų kultūrų ir Čiurlionio susitikimas“ Kulių kultūros centro mažojoje salėje

Žiūrovai kviečiami tapti trijų skirtingų kultūrų, trijų skirtingų menininkų, grojančių trimis skirtingais instrumentais, susitikimo liudininkais.

Penktadienio vakarą susirinkusieji bus kviečiami į eksperimentinę muzikos erdvę – baigiamąjį festivalio koncertą „Trijų kultūrų ir Čiurlionio susitikimą“, kuriame festivalio svečiai – pianistas Rokas Zubovas (Lietuva), kompozitorius ir perkusininkas Tomoo Nagai (Japonija) bei gitaristas Mark Dopson (Trinidadas ir Tobagas) – improvizuos M. K. Čiurlionio kūrybos temomis.

  1. K. Čiurlionis rašė straipsnyje „Apie muziką: „Lietuvių muzika, galime pasakyti drąsiai, turi ateitį prieš save …O tai dėl to, kad lietuvių muzika dar tebesiilsi liaudies dainose ir užrašuose, kurie tuo tarpu teturi muziejinę vertę. Tos dainos, tai tarytum brangaus marmuro uolos ir laukia jos tik genijaus, kurs mokės iš jų pasigaminti nemirštančius veikalus”.

Pats M. K. Čiurlionis iš lietuvių liaudies dainų jau kūrė „nemirštančius veikalus“, kurie iki šiandien visose scenose puikiai supažindina su lietuviška muzika.

Šioje penktadienio vakaro programoje lietuvių liaudies dainos taps atspirties tašku muzikiniam kultūrų dialogui. Visą žemės rutulį simboliškai apjuosiantį muzikinį nuotykį kviečia trijų skirtingų kultūrų, labai skirtingas patirtis turintys muzikai.

Pianistas Rokas Zubovas jau trisdešimt metų užsiima didžiojo Lietuvos genijaus kūrybos sklaida visame pasaulyje. Jis yra įrašęs visus M. K. Čiurlionio fortepijono kūrinius, sukūręs savo garsiojo prosenelio vaidmenį vaidybiniame filme „Laiškai Sofijai“, vadovauja Vilniaus M. K. Čiurlionio namams.

Perkusininkas, kompozitorius ir garso dizaineris iš Japonijos Tomoo Nagai baigė studijas Tokijo meno Universitete, kūrė bendrus projektus su įvairių šalių džiazo, teatro, TV muzikos atlikėjais.

Tradicinę Karibų salų kalypso muziką atliekantis gitaristas, vokalistas, perkusininkas Mark Dopson užaugo su šia šventine ir dosnia muzika, kilusia iš Karibų ritmų, Afrikos garsų ir populiarios ankstyvosios prancūzų muzikos dvasios.

Koncertas nemokamas

 

Daugiau informacijos

https://www.sv.cpdev.lt/


Partners
More
Contacts
You can also contact us by filling out this form