lt
„Sofijos ir Konstantino meilė“ | Vestuvinių žiedų paroda M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje
Home: 2022-09-15 18:00:00 18:00
The end: 2022-11-19 17:00:00 17:00

Rugsėjo 15 d., ketvirtadienį, 18 val M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje pristatoma paroda „Sofijos ir Konstantino meilė“, skirta paminėti genijaus 147-ąjį gimtadienį. Tai Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ir Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės niekada iki šiol Vilniuje viešai neeksponuotų vestuvinių žiedų paroda, lydima jų bendros istorijos fragmentų, šeimos išsaugotų artefaktų, nuotraukų, atsiminimų ir parašytų laiškų, kurių ištraukas įgarsino aktoriai Vaiva Kvedaravičiūtė ir Kristupas Biržietis.

Atidaryme dalyvaus:
➤ Sofijos ir Konstantino Čiurlionių anūkė Dalia Ona Zubovaitė-Palukaitienė
➤ Čiurlionių proanūkis, pianistas Rokas Zubovas
➤ Parodos kuratorė Livija Krivickaitė

Šia paroda siekiama supažindinti su viena gražiausių Lietuvos meilės istorijų, nenusakoma dviejų sielų draugyste, kuri netikėtai nutrūko, tačiau niekada nesibaigė.

„<…> Žinau, kad nėra tokių kliūčių, kurių nepajėgtume sutriuškinti, ir nėra viršūnių, į kurias užkopti pritrūktų mums drąsos.“ (Iš M. K. Čiurlionio laiško Sofijai 1908 m. lapkričio 26 d., Peterburgas). 

„Ši skaudi, bet labai romantiška istorija, mane sujaudino dar prieš septynerius metus ir niekad nepaleido. O dabar aš galiu ja dalintis. Tikiu, kad išeis labai tikra paroda. Ir viskas iš labai didelės meilės, prie kurios prisiliesti bus galima jau visai netrukus.“ – Parodos kuratorė Livija Krivickaitė.

🎧📱 Kokybiškai parodos patirčiai reikalingas išmanusis telefonas ir ausinės.

Už retą galimybę eksponuoti žiedus ir kitus eksponatus dėkojame Sofijos Čiurlionienės–Kymantaitės memorialiniam muziejui, Daliai Zubovaitei – Palukaitienei.

Įėjimas laisvas.
Paroda veiks iki lapkričio 19 d.

Darbo laikas:
Antradieniais – penktadieniais 11.00–18.00 
Šeštadieniais 13.00–17.00
Pirmadieniais, sekmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis – NEDIRBA.


Partners
More
Contacts
You can also contact us by filling out this form