lt
Spalio šeštadienis su Čiurlioniu Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje
Home: 2019-10-19 11:00
The end: 2019-10-19
Putvinskio g. 55
Nacionalinis Čiurlionio dailės muziejus

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus trečiajį spalio mėn.  šeštadienį kviečia praleisti muziejuje drauge su M. K. Čiurlioniu, narpliojant jo paslaptingą šifrą.

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis visada mums buvo ir  yra paslaptinga asmenybė. Mokslininkai jau daugiau kaip šimtą metų analizuoja kiekvieną žinomą detalę apie šio menininko gyvenimą, tačiau neaiškumų dėl to tik daugėja.

Viena didžiausių mums paliktų  paslapčių – Mikalojaus Konstantino Čiurlionio paveiksluose, eskizuose, laiškuose užšifruotas simbolių raštas. Čiurlionis su savo mažaisiais broliais susirašinėdavo slaptais raštais,  o paslaptingi ženklai paveiksluose yra panašūs į tą brolių sukurto slapto rašto raides! Naudojami simboliai – įvairūs muzikos, skyrybos ženklai, įgavę raidžių reikšmes. Kartą visų simbolių reikšmes menininkas surašė vieno laiško, adresuoto broliui, paraštėse.

Didžiausias įdomumas yra tai, kad ši tema išlieka apgaubta paslapties. Ir nors turime Čiurlionio paaiškinimą vienam iš slapto rašto variantų, bet jų  sukūrimo priežastys (manoma, kad egzistavo keletas rašto variantų) lieka nežinomos ir kažin ar kada nors bus atskleistos.

Spalio 19 d. atėję į Nacionalinį M. K. Čiurlionio dailės muziejų turėsite progą prisiliesti prie šios paslapties – išbandyti slaptąjį Čiurlionio raštą. Naudojantis minėtu Čiurlionio paaiškinimu laiške broliui, galėsite šiais čiurlioniškais simboliais patys parašyti kam nors laišką ant specialaus atvirlaiškio. Egzotiškai atrodantis raštas suteiks galimybę ten palikti net ir didžiausias paslaptis – juk tas, kas neturi šifro, be archyvo pagalbos laiško tikrai neperskaitys!

Visų lauksime spalio 19d. (šeštadienį) 11:00 Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje (V. Putvinskio g. 55, Kaunas).

Edukacionio užsiėmimo trukmė – 1,5 val. Registruojama tel. tel. 8 684 84  88.
Specialus pasiūlymas:

šeimos bilietas (2 suaugusieji + 2 mokyklinio amžiaus vaikai) – 10,00 EUR;

šeimos bilietas (1 suaugusysis + 2 mokyklinio amžiaus vaikai) – 8,00 EUR.

 

 

NacionalinioM. K. Čiurlionio dailės muziejaus informacija ir nuotraukos

 


Partners
More
Contacts
You can also contact us by filling out this form