lt
„Svajoti su Čiurlioniu“ | Trio „Equanimity“ (Latvija) M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje
Home: 2022-12-01 18:00:00 18:00
The end: 2022-12-01 19:00:00 19:00

Gruodžio 1 d. 18 val. koncertų ciklo „Dialogai su Čiurlioniu“ pabaigos koncerte skambės trio „Equanimity“ iš Latvijos čiurlioniškos svajos.

Šioje programoje atlikėjų dėmesys nukreipiamas į abstrakčias svajones ir poetinį muzikos aspektą. Džiazo elementai, platus spalvų spektras, improvizacija, įvairialypė muzikinė faktūra – visos šios priemonės padės atskleisti tarp Čiurlionio eilučių paslėptus muzikinius lobius. Dažnai gražiausi dalykai muzikoje yra tie, kurių negalime racionaliai paaiškinti. Suraskime šiuos Čiurlionio stebuklus kartu.

Atlikėjai trio „Equanimity“:
Janis Rubikis – kontrabosas
Edgars Cirulis – fortepijonas
Rudolfs Dankfelds – mušamieji

Įėjimas nemokamas.
Durys atidaromos 20 min. prieš koncertą.
Išankstinės registracijos nevykdome.
Prasidėjus koncertui, vėluojantys klausytojai neįleidžiami.

Projektu „Dialogai su Čiurlioniu“ M. K. Čiurlionio namai Vilniuje siekia įtraukti užsienio šalių atlikėjus į Lietuvos muzikos pasaulį: įtraukdami Čiurlionio kūrinius į savo repertuarą, menininkai garsina mūsų šalies kultūrą ir, žinoma, didį kūrėją. Tai vienas pagrindinių žingsnių, siekiant išlikti aktualiais ir būti matomais už tėvynės ribų, o muzika – tai viena universaliausių kalbų, leidžiančių šiuos tikslus įgyvendinti. Kaip yra sakęs pats Čiurlionis, „muzika – tai Dievo pasiuntinys, atsiųstas judinti švelniausias ir geriausias mūsų sielos stygas, raminti širdis, suvargusias gyvenimo rūpesčiuose, guiti iš jų melus, nedorybes, pavydus, neapykantas“. Projekto pagrindinis tikslas, kad Čiurlionio kūrybos interpretacija sulauktų kuo daugiau tarptautinių refleksijų.

Ciklo „Dialogai su Čiurlioniu“ koncertai:
10.05 18:00 Atidarymo koncertas su pianistu Gustav Piekut (Danija).
10.20 18:00 Fortepijoninis duetas Vilija Poškutė ir Tomas Daukantas.
11.03 18:00 Jungtinis styginių kvartetas „ČiurLys“: N. Nekh, smuikas (Ukraina), N. Radkova, smuikas (Ukraina), U.Gaučiūtė, altas (Lietuva), G. P. Krištaponas, violončelė (Lietuva).
11.17 18:00 „Čiurlionis ir džiazas“: Dmitrijus Golovanovas (fortepijonas) ir Janas Maksimovičius (saksofonas).
12.01 18:00 Uždarymo koncertas „Svajoti su Čiurlioniu”: trio „Equanimity“ (Latvija).

Rėmėjas:
Lietuvos kultūros taryba

  


Partners
More
Contacts
You can also contact us by filling out this form