lt
Uri Brener koncertas „Susitikimas su Čiurlioniu. Auka“ Kaune (RENGINYS ATŠAUKTAS)
Home: 2020-03-12 17:30
The end: 2020-03-12
Putvinskio g. 55
Nacionalinis Čiurlionio dailės muziejus

DĖMESIO:

M. K. Čiurlionio namai praneša, kad planuoti koncertai su kompozitoriumi, pianistu iš Izraelio Uri Brener Vilniuje (kovo 11 d.) ir Кaune (kovo 12 d.)NEĮVYKS dėl Izraelyje priimtų priemonių kovai su Convi-19 viruso suvaldymu.

Koncertas–susitikimas su kompozitoriumi ir pianistu Uri Brener įvyks vėliau, praėjus kovai su Convi-19. Sekite mūsų pranešimus. 

 

Uri Brener  koncertas „Susitikimas su Čiurlioniu. Auka“ Kaune

Kovo 12 d. 17.30 val. Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje (Putvinskio g. 55, Kaunas)

 

M. K. Čiurlionio namai Vilniuje kviečia į koncertą-susitikimą su kompozitoriumi ir pianistu dr. Uri Breneriu (Izraelis). Lietuvoje pirmą kartą taip plačiai pristatoma jo kūryba, paženklinta M. K. Čiurlionio paveikslų.

Šiuo koncertu M. K. Čiurlionio namai Vilniuje tęsia projektą „Dialogai su Čiurlioniu“. Visus metus apimančio projekto siekis yra pristatyti Čiurlionio palikimo atšvaitus pačiuose įvairiausiuose kultūriniuose kontekstuose, parodyti Lietuvos kultūros mylėtojams įvairiose pasaulio šalyse gimstančias Čiurlionio kūrybos interpretacijas.
„Dialogų su Čiurlioniu“ projekto svečias kompozitorius ir pianistas iš Izraelio Uri Breneris į Lietuvą sugrįžta po daugiau kaip trisdešimties metų pertraukos. Koncerte skambės Čiurlionio kūrinių įkvėpti Uri Brenerio kūriniai „Auka“, „Rex“, preliudai fortepijonui, taip pat naujas kompozitoriaus opusas „Žydiška siuita“, kuri yra skiriama žydų istorijos metams. Drauge su kompozitoriumi muzikuos žinomi Lietuvos muzikai: smuikininkė Rasa Vosyliūtė, violončelininkė Onutė Švabauskaitė ir klarnetininkas Rimvydas Savickas. Koncertų-susitikimų metu kompozitorius dalysis mintimis apie savo kūrybą ir jos santykį su Čiurlionio palikimu.

Uri Brenerio (g. 1974 m.) kūryba nuo ankstyvos jaunystės yra glaudžiai susijusi su Čiurlionio tapyba. Kaip teigia pats kompozitorius, jo ryšys su Čiurlioniu prasidėjo 1987 metais, kada, būdamas trylikos, jis apsilankė Kaune, M. K. Čiurlionio dailės muziejuje: „Čiurlionio paveikslai mane iškart sužavėjo kaip kažkas nepaprastai išradingo ir gilaus, kaip iš lietuvių tautinės tradicijos kylančios laisvos kūrybinės dvasios išraiška, persipynusi su išmintimi ir simbolika. Visa tai buvo persmelkta neįtikėtino muzikalumo, o šių kūrinių „skambumas“ dar labiau sustiprino poveikį. Patekau į naują ir žavų ritmų, spalvų ir harmonijų pasaulį, kurį aš tiesiog turėjau įtraukti į muzikinę erdvę.“

Šio labai produktyvaus kompozitoriaus plunksnai priklauso daugiau kaip šimtas opusų. Uri Brenerio kūriniai skambėjo Izraelyje, Vokietijoje, JAV, Australijoje, Šveicarijoje, Čekijoje, Švedijoje, Italijoje, Olandijoje, Rusijoje, Serbijoje, Kroatijoje ir kitose Europos valstybėse. Kompozitorius už savo kūrybą ir veiklą yra pelnęs ne vieną valstybinį Izraelio apdovanojimą. Šiuo metu jis yra Izraelio Simfonietos reziduojantis kompozitorius.

Uri Brenerio koncertą Kaune parėmė Lietuvos Žydų (Litvakų) bendruomenė.

 M. K. Čiurlionio namų informacija

 

 


Partners
More
Contacts
You can also contact us by filling out this form