lt
V. Landsbergio knygos „Debesies laivu. Užrašai apie Mikalojų Konstantiną Čiurlionį“ pristatymas
Home: 2023-07-04 17:00:00 17:00
The end: 2023-07-04 19:00:00 19:00

Liepos 4 d., antradienį, 17 val. M . K. Čiurlionio namuose-muziejuje Druskininkuose (M. K. Čiurlionio g. 35) vyks susitikimas su prof. Vytautu Landsbergiu. Profesorius skambins M. K. Čiurlionio kūrinius, dalinsis savo mintimis apie Čiurlionį ir jo širdies ryšį su vaikystės miestu – Druskininkais. Bus pristatyta naujoji V. Landsbergio knyga „Debesies laivu. Užrašai apie Mikalojų Konstantiną Čiurlionį“.

debesies laivu

Tai jau bene penkiolikta vieno svarbiausių Čiurlionio palikimo tyrinėtojo Vytauto Landsbergio knyga apie garsiausią lietuvių menininką. Joje skaitytojas atras labai įvairius tyrinėtojo užrašus iš asmeninio archyvo, įvairiomis progomis sakytas kalbas, mintis apieatskirus Čiurlionio muzikos ir tapybos kūrinius bei saitus, jungiančius skirtingas Čiurlionio saviraiškos sritis. Knygoje, suskirstytoje į kelias pagrindines tematines erdves, apimančias mažiau nagrinėtus menininko biografijos aspektus, muzikos ir tapybos raiškos giminingumą, kūrybos išsaugojimą ir sklaidą po autoriaus mirties, bei apmąstymus apie čiurlionistikos ateities kelius, vietą atranda ir niekur iki šiol neskelbti straipsniai, ir naujai parašyti Vytauto Landsbergio apmąstymai, todėl kai kuriuos knygos tekstus skiria daugiau kaip 60 metų. Mozaikiškas knygos tekstų išdėstymas skaitytojui leidžia pajusti tyrėjo, visą gyvenimą neapleidusio Čiurlionio tematikos, dėmesio lauko kaitą ir jo santykio su didžiojo Lietuvos genijaus raidą – tai tarsi Vytauto Landsbergio čiurlionistinė autobiografija.

Vytauto Landsbergio susitikimo su Čiurlionio kūrybos mylėtojais Druskininkuose, skambės profesoriaus atliekami M. K. Čiurlionio kūriniai, bus galima įsigyti naująją knygą „Debesies laivu. Užrašai apie Mikalojų Konstantiną Čiurlionį“, išgirsti autoriaus mintis apie Čiurlionio Druskininkus ir artėjantį genijaus 150-ųjų metinių minėjimą. Vakarą moderuos pianistas Rokas Zubovas.

Renginys Facebook: https://www.facebook.com/events/278320231415805


Partners
More
Contacts
You can also contact us by filling out this form