lt
Vasario 16-osios renginiai Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje
Home: 2024-02-16 12:00:00 12:00
The end: 2024-02-16 18:00:00 18:00

Vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, kviečia švęsti kartu tyrinėjant Čiurlionio įamžintus tautinius ženklus, prisimenant senuosius valdovus, valstybės simbolius, tapant ant stiklo bei liejant akvareles.

Kaina:
su muziejaus lankytojo bilietu

Renginiai:

12.30 val. Teminė ekskursija „Tautos šviesa kaip Čiurlionio lietuviška pasaka“
Dar prieš pirmąją nepriklausomą respubliką M. K. Čiurlionis neatsitraukė nuo tautinio atgimimo idėjos. Įkvėpimo savo menui sėmėsi iš vaikystėje ir liaudies mokykloje išgirstų dainų, legendų bei istorijų apie gynėjus karžygius. Ypatingą dėmesį lietuviškumo paieškose dailininkas ir kompozitorius skyrė gamtos šlovinimui ir mūsų protėvių pagarbinimui. Ekskursijos metu įsitrauksime į tautinių ženklų tyrinėjimus, kuriuos Čiurlionis įamžino ir paliko mums bei būsimosioms kartoms.
Kaina: su muziejaus lankytojo bilietu.

14.00 val. Edukacija šeimoms „Palikti tautos ženklai“
Kviečiame kartu prisiminti senuosius valdovus ir jų paliktą valią Lietuvai. Per turimus unikalius meno kūrinius, lobius bei kitus eksponatus sužinosime, ką vertino XIV–XVIII a. valdovai, bajorai ir miestiečiai. Atrasime pasikartojančius ženklus, kurie iki šių dienų išliko Lietuvos valstybės simboliais, ir perteiksime juos kūrybinėse dirbtuvėse tapydami ant stiklo.
Kaina: vaikams 3 Eur, suaugusiesiems 5 Eur.
Būtina išankstinė registracija tel. +370 684 843 88.
Dalyvių skaičius iki 20 asmenų.

Nuo 11.00 val. iki 15.00 val. kūrybinės akvarelės liejimo dirbtuvės
Įvėpti muziejaus meno lobių – senosios dailės, M. K. Čiurlionio paslapčių ir ekspresionistinių A. Samuolio potėpių, visi lankytojai galės įamžinti savo įspūdžius liedami akvarelę.
Kaina: su muziejaus lankytojo bilietu.

Renginys viešas, gali būti filmuojama ir fotografuojama. Dalyvaudami renginyje sutinkate būti matomi renginio nuotraukose, vaizdo įrašuose ir esate informuoti, kad šios nuotraukos, vaizdo įrašai gali būti skelbiami viešai.Primename, kad vasario 16 d. muziejus dirba 10.00–18.00 val. Muziejaus lankymas mokamas.


Partners
More
Contacts
You can also contact us by filling out this form