lt
MIKALOJAUS KONSTANTINO ČIURLIONIO 146-OJ0 GIMTADIENIO RENGINIŲ PROGRAMA DRUSKININKUOSE
Home: 2021-09-22 16:00:00 16:00
The end: 2021-09-22

RUGSĖJO 22 D . XIX tarptautinio menų festivalio „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“
PABAIGOS KONCERTAS19.30 val. Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčioje (Vilniaus al. 1, Druskininkai)

Dalyvauja Kauno valstybinis choras, dirigentas Kęstutis Jakeliūnas

Atlikėjai:
Dalia Jatautaitė (vargonai)
Dainius Svobonas (aktorius)

Programoje Vaclovo Augustino, Donato Zakaro kūriniai, M. K. Čiurlionio muzika ir tekstai

Renginys nemokamas, viešas, bus fotografuojama ir filmuojama. Žiūrovų prašoma laikytis galiojančių COVID-19 saugumo rekomendacijų. Organizatoriai Druskininkų miesto savivaldybė,  Druskininkų kultūros centras


Rugsėjo 22 d. (trečiadienis)

16.00 val.  M. K. Čiurlionio namuose-muziejuje (M. K. Čiurlionio g. 35, Druskininkai)

Renginys-patirtis ČIURLIONIS MIŠKE: išgirsk_pamatyk_paliesk_pajausk

M. K. Čiurlionio gimimo dieną keliausime į gamtą. Čiurlioniui be galo didelę įtaką gyvenime ir kūryboje turėjo gamta, dažnai tai buvo svarbiausias kūrybinių inspiracijų šaltinis. Miškas ir gamta buvo nuolatiniai žmogaus globėjai nuo pat žmonijos atsiradimo. Žmonės tūkstantmečiais gyveno miško suformuotame kraštovaizdyje, veikiami jo simbolių ir paslapčių. Miškas tuomet buvo pagrindinis maisto, energijos ir žaliavų šaltinis, taip pat sudvasintas ir net suasmenintas prieglobsčio teikėjas.

„Tik įėję į mišką, tuojau pajutome didingą jo grožį. Juo tolyn, juo tankesnis darėsi šilas, juo aukštesnės ir storesnės augo pušys. Reikėjo gerokai užversti galvą, norint pamatyti šimtametės, išdidžiai išsitiesusios ir šakas plačiai iškėtojusios pušies viršūnę.
O koks nuostabus tas senasis Druskininkų miškas, kaip jį mylėjo Čiurlionis! Kokių vaizdų sukeldavo, kokių minčių įkvėpdavo nuotaikingas, nepaliaujamas senų pušų ošimas! Kokie ritmai gimdavo, žiūrint į grakščius pušų liemenis, panašius į antikines kolonas!”

Laikas vis intensyvėja, dažnai nebeturime laiko pabūti su savimi, vis daugiau ieškome, kaip ir kur atsikvėpti, sustoti, pasisemti ramybės ir įkvėpimo. Dažnai pamirštame, kaip visa tai gali būti paprasta ir yra visai šalia mūsų. Miškas mums teikia ramybę, stiprybę, tylą ir įkvėpimą. Kad pajustume pilnatvę, harmoniją ir ramybę, turime ne bėgti, o būti. Būdami gamtoje jaučiamės darnoje su ja ir su savimi.

Aplankę M. K. Čiurlionio gimtuosius namus, patrauksime arčiau miško, arčiau tos aplinkos, kuri įkvėpė gimti M. K. Čiurlionio simfoninei poemai „Miške“ ir daugeliui kitų jo dailės bei muzikos kūrinių. Neskubėdami įsiklausysime į save ir į aplinką kuri mus supa, pažvelgsime atidžiau į ką paprastai neatkreipiame dėmesio. Suaktyvinę visus savo pojūčius pasinersime į tikrąjį Čiurlionio Mišką.

Rekomenduojame pasirūpinti patogia avalyne bei apranga pritaikyta prie oro sąlygų bei pasivaikščiojimo miške.

Renginio metu bus filmuojama ir fotografuojama.

Dalyvių skaičius ribotas. Reikalinga išankstinė registracija el. paštu  ciurlioniomemorialinis@gmail.com

Renginio trukmė 1 val. 30 min.

Organizatorius Nacionalinio M.K. Čiurlionio dailės muziejaus M.K. Čiurlionio namai-muziejus


Partners
More
Contacts
You can also contact us by filling out this form