lt
XX Druskininkų vasara | Ansamblis „OrgaVoce“
Home: 2022-08-20 19:30:00 19:30
The end: 2022-08-20 20:30:00 20:30

Tris mėnesius trunkantis tarptautinis menų festivalis „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ šįmet kurorte skambės jau 20-ąjį kartą. Festivalis, garsinantis didžiojo Lietuvos menininko vardą, seniai peržengė vietinės reikšmės festivalio rėmus ir tapo gerai žinomas tarptautinėms auditorijoms. Festivalio metu žiūrovams bus pristatyti profesionalaus meno atlikėjų koncertai ir programos, sakralinės muzikos valandos, tapybos ir fotografijos konkursai ir kt.

RUGPJŪČIO 20 d. | šeštadienis
19:30 Ansamblio „OrgaVoce“ programa „Changing Stereotypes I“ Druskininkų bažnyčioje.

Atlikėjai:
sopranas Laura Bachetti (Italija)
mezzosopranas Helen Ispirian (Vokietija/Armėnija)
vargonininkė Karolina Juodelytė (Lietuva)

Ansamblis „OrgaVoce“ susikūrė 2020 metų gegužę. Sopranas Laura Bachetti (Italija), mecosopranas Helen Ispirian (Vokietija/Armėnija) ir vargonininkė Karolina Juodelytė (Lietuva) specializuojasi senojoje ir naujojoje muzikoje. Jų nuolatinė partnerė – kompozitorė Ruth Alon (Izraelis), kurianti specialiai šiam ansambliui.

Koncerto programa „Changing Stereotypes I“ orientuota į moterų kompozitorių kūrinius. Šiandien moterys gali būti kuo tik nori – poetės, dirigentės, kompozitorės, pastorės, fizikės. Anksčiau tai nebuvo savaime suprantama, su ribota moterų padėtimi kartais susiduriama ir šiuolaikiniame pasaulyje. Moterys iki XX a. Europoje koncertavo tik išimtiniais atvejais, dar rečiau galėjo pasireikšti kaip kompozitorės. Todėl yra išlikę nedaug senosios muzikos pavyzdžių arba kūriniai, kuriuos kūrė moterys kompozitorės, dar nėra pakankamai žinomi.

Šios programos pagrindinė mintis – muzika kaip jungiantis elementas tarp  kultūrų, epochų ir lyčių lygybės. Programoje skambės italų kompozitorės Lucretia Orsina Vizzana ir Chiara Margarita Cozzalani muzika (renesansas ir ankstyvasis barokas). Taip pat šiuolaikinės kompozitorės Ruth Alon kūryba. Šalia jų bus atliekami ir geriau žinomų kompozitorių – J. S. Bacho, G. F. Händelio ir kitų autorių kūriniai.  

Koncertas nemokamas.


Partners
More
Contacts
You can also contact us by filling out this form