lt
XX Druskininkų vasara |„Baltic Neopolis Orchestra“ (Lenkija)
Home: 2022-07-09 19:30:00 19:30
The end: 2022-07-09 20:30:00 20:30

Tris mėnesius trunkantis tarptautinis menų festivalis „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ šįmet kurorte skambės jau 20-ąjį kartą. Festivalis, garsinantis didžiojo Lietuvos menininko vardą, seniai peržengė vietinės reikšmės festivalio rėmus ir tapo gerai žinomas tarptautinėms auditorijoms. Festivalio metu žiūrovams bus pristatyti profesionalaus meno atlikėjų koncertai ir programos, sakralinės muzikos valandos, tapybos ir fotografijos konkursai ir kt.

LIEPOS 9 d. | šeštadienis
19:30 „Baltic Neopolis Orchestra“ (Lenkija) koncertas Druskininkų bažnyčioje.
Meno vadovas Vasko Vassilev, vadovė Emilia Goch Salvador
Atlikėjai: Emanuel Salvador (smuikas, Portugalija), Agnieszka Savicka (smuikas, Lenkija), Emilia Goch Salvador (altas, Lenkija), Piotr Więnclaw (violončelė, Lenkija).

„Baltic Neopolis Orchestra“ (BNO) – styginių kamerinis orkestras, kurį 2008 metais įkūrė jaunieji Ščecino (Lenkija) menininkai. Nuo tada orkestras koncertavo šimtus kartų, kurdamas ir atlikdamas savo programas, dalyvaudamas įvairuose meniniuose projektuose.

BNO meninį identitetą formavo daugybė muzikinių asmenybių, iš kurių daugiausia grupei įtakos turėjo pasaulinio garso smuikininkas ir koncertmeisteris Vasko Vassilev – grupės meno vadovas nuo 2015 m.

BNO pelnė platų klausytojų ir kritikų pripažinimą, koncertavo Europos ir Azijos koncertų salėse Vokietijoje, Prancūzijoje, Čekijoje, Estijoje, Kroatijoje, Graikijoje, Norvegijoje, Malaizijoje, Japonijoje, Singapūre, Laose, Kambodžoje ir Filipinuose.

Kasdieniniam „Baltic Neopolis Orchestra“ darbui vadovauja Emilia Goch Salvador. Jos pastangomis grupėje yra vieni geriausių Lenkijos instrumentalistų, dalyvaujančių respublikiniuose ir tarptautiniuose muzikiniuose projektuose. Be nuolatinio darbo prie pasaulinio kamerinio repertuaro, muzikantai noriai dalyvauja kai kuriuose avangardiniuose projektuose.

Lenkijoje, Europoje ir pasaulyje puikiai vertinamas BNO vis dar ieško naujų muzikinio įkvėpimo sričių. Jie nuolat dirba su žinomais kompozitoriais ir menininkais, tokiais kaip Tomasz Tomaszewski (Berlyno „Deutsche Oper“ koncertmeisteris), Maratas Bisengalijevas (smuikininkas ir Indijos simfoninio orkestro meno vadovas), Maria Machowska (Varšuvos nacionalinės filharmonijos koncertmeisterė), Brodskio styginių kvarteto vadovas Danielis Rowlandas, Alina Mleczko (geriausia klasikinė saksofonininkė Lenkijoje), bandoneonistas Marcelo Nisinmanas, vadinamas Astoro Piazzolla įpėdiniu.

Orkestras savo aistra ir atsidavimu kuria dalį prestižinės, o kartu ir unikalios bei šiuolaikiškos kultūros pasiūlos. Be to, ji vis dar stebina savo atvirumu meninio bendradarbiavimo formomis ir koncertų daugiamatiškumu. BNO stengiasi visada būti arti savo publikos, pasitelkdamas originalius raiškos metodus ir preciziškai parenka repertuarą, prilygstantį didžiausiems pasaulio muzikiniams renginiams.

Programa:
Paweł Łukaszewski – „Neopolis Concerto“,  solo smuikui ir orkestrui
Emanuel Salvador – smuikas
Baltic Neopolis Orchestra 

Wojciech Kilar Orawa
Baltic Neopolis Orchestra

Marcelo Nisinman – „13 lenkų melodijų variacijų smuikui, violončelei ir styginių ansambliui“
Emanuel Salvador – solo
Cecylia Stanecka – solo
Baltic Neopolis Orchestra

Mikołaj Piotr Górecki – „Kita erdvė“ styginių kvartetui ir styginių orkestrui 
Emanuel Salvador – solo smuikas
Piotr Kosarga – solo smuikas
Emilia Goch Salvador – solo smuikas
Cecylia Stanecka- solo violončelė
Baltic Neopolis Orchestra

Koncertas nemokamas.


Partners
More
Contacts
You can also contact us by filling out this form