lt
XX Druskininkų vasara | „Claros Schumann salonas“
Home: 2022-08-12 19:30:00 19:30
The end: 2022-08-12 20:30:00 20:30

Tris mėnesius trunkantis tarptautinis menų festivalis „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ šįmet kurorte skambės jau 20-ąjį kartą. Festivalis, garsinantis didžiojo Lietuvos menininko vardą, seniai peržengė vietinės reikšmės festivalio rėmus ir tapo gerai žinomas tarptautinėms auditorijoms. Festivalio metu žiūrovams bus pristatyti profesionalaus meno atlikėjų koncertai ir programos, sakralinės muzikos valandos, tapybos ir fotografijos konkursai ir kt.

RUGPJŪČIO 12 d. | penktadienis
19:30 Koncertų ciklas „Claros Schumann salonas“ K. Dineikos sveikatingumo parke. Koncerto ciklo sumanytoja ir vedėja Guoda Gedvilaitė-Göhle.

Claros Schumann salonas“ – tai naujų muzikos išraiškos formų koncertų ciklas, kuriame XIX amžiaus genijai – Clara ir Robert Schumanai, Brahmsas, Mendelssohnas, Lisztas, Chopinas, Thalbergas, Paganinis, rašytojai George Sand, Honore de Balsacas, Alexandre Dumas, Hansas Christianas Andersenas lyg atgyja ir susitinka su publika.

Istorinius personažus įkūnija profesionalūs muzikai ir jaunieji talentai. Salono metu skaitoma poezija, vyksta gyvas bendravimas bei muzikos ir atlikimo meno aptarinėjimas. Klausytojas ir žiūrovas tampa svarbia salone vykstančio veiksmo dalimi. Karaliai ir karalienės, baronai ir baronesės, grafai ir grafienės, mecenatai ir mecenatės, ponios ir ponai, klausytojai ir muzikantai, dėvintys to laikmečio apdarus, ne tik atlieka muziką ir klauso, tačiau patys yra įsijautę ir atlieka personažų roles.

Taip atgyja tikras XIX a. salonas – lyg muzikos pripildytas teatras, lyg teatras, užpildytas didžiąja klasikine muzika.

„KOLEGOS-KONKURENTAI“ PROGRAMOJE:
Frederic Chopino, Ferenco Liszto, Claros ir Roberto Schumann kūriniai
L. van Beethoveno „Mėnesienos sonata“
S. Thalbergo fantazijos žinomų operų temomis
Netikėtas bisas 8 rankoms vienu fortepijonu

ATLIKĖJAI:
Clara Schumann – Guoda Gedvilaitė-Göhle
Robena Anne Laidlaw – Elžbieta Liepa Dvarionaitė
Frederic Chopin – Rokas Zubovas
Ferenc Liszt – Paulius Andersson

Statistai:
Živilė Baronienė – istorinių kostiumų autorė ir įgyvendintoja
Druskininkų gidų grupė „Artelė“
Ištikimiausieji Ferenco Liszto gerbėjai, karaliai ir karalienės, princesės, grafai ir grafienės, baronai ir baronesės, mecenatai ir mecenatės, muzikai, dailininkai, literatai ir kt.

Koncertas nemokamas.


Partners
More
Contacts
You can also contact us by filling out this form