lt
Atnaujintuose M. K. Čiurlionio namuose – „Angelų takais“

M. K. Čiurlionio namai Vilniuje birželio 8 d. 11 val., po ilgos pertraukos, atveria duris lankytojams atsinaujinę ir kviečia pasivaikščioti „Angelų takais“. Patirti režisierės Kristinos Buožytės sukurtos virtualios realybės animacijos pasaulio žavesį, pristatantį tarpdisciplininio meno pirmtako ir vieno abstrakčiojo meno pionierių Europoje Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrybinį palikimą.

Skambant Čiurlionio ir Mindaugo Urbaičio muzikai, trimatėje erdvėje prasideda žiūrovo pažintis su šešiasdešimčia dailininko paveikslų – tiek rečiau matomų, tiek puikiai atpažįstamų. Menininko kūrybą ir jo kūrinių personažus jungiantis siužetas pristato Čiurlionio kurtą magišką pasaulį, jame gyvenančius veikėjus ir jų aplinką. Pradėjęs kelionę kaip žmogus, žiūrovas netrukus supras esantis kūrinio dalimi: personažas, įgavęs sparnus, žvelgiantis į pasaulį iš paukščio skrydžio perspektyvos. Ištirpusios pasaulio ribos, kojos, paskendusios miglos ir rūko patale, kažkur toliuose sužibančios švieselės ir visą matantis žvilgsnis, įtaigiai perteikia šio itin įstabaus pasaulio subtilybes: žiūrovo kūnas tarsi ištirpsta ir tampa angelų gyvenimo dalimi. Tai – projektas, sužavėjęs ne vieną:

„Kaip kokybiškai ir pagarbiai kūrybinė komanda pažvelgė į M. K. Čiurlionio palikimą! Sutvertas pasaulis tiesiog spinduliuoja: ne vien tik Čiurlionio spalvomis, potėpiais, bet ir tam tikra čiurlioniška dvasia. „Angelų takai“ pranoko mano lūkesčius. Pasidariau jų gerbėjas ir džiaugiuosi…daugiau tokių angelų!“ – apie VR projektą atsiliepia M. K. Čiurlionio namų vadovas, pianistas Rokas Zubovas.

Po patyrimų keliaujant „Angelų takais“ pažintį su Čiurlionio kūrybą kviečiama pratęsti apsilankant atnaujintame M. K. Čiurlionio memorialiniame kambaryje, kuriame jis 1907–1908 metais gyveno ir kūrė. Taip pat dar galima susipažinti ir su laikinąja paroda „Ferdinandas Ruščicas. Lilija Veneda“.

Filmo trukmė: 20 min. Čiurlionio namuose veikia dvi virtualios realybės stotelės. Vienu metu viena stotele gali naudotis vienas lankytojas. Bilietus į „Angelų takais“ platina Paysera.lt

Renginys Facebook socialiniame tinkle:

https://www.facebook.com/events/844834373052219/?ref=newsfeed

Organizatoriai: M. K. Čiurlionio namai Vilniuje ir OKTA studio

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos kino centras, „Telesoftas“ ir „Nebulos klasteris“

M. K. Čiurlionio namai

Savičiaus g. 11, Vilnius, Lietuva

www.mkcnamai.lt

DARBO LAIKAS:

Antradieniais – penktadieniais 11.00–18.00

Šeštadieniais 11.00–17.00

Pirmadieniais ir sekmadieniais NEDIRBA

Lankytojai priimami laikantis visų saugos reikalavimų.

Daugiau informacijos www.mkcnamai.lt


Partners
More
Contacts
You can also contact us by filling out this form