lt
Belvederio muziejuje pirmą kartą Nyderlanduose viešės Lietuvos didmeistris M. K. Čiurlionis!

Belvederio muziejus yra pirmasis muziejus Nyderlanduose, kuriame bus eksponuojama Mikalojaus Konstantino Čiurlionio (1875-1911) kūryba. Čiurlionis yra laikomas svarbiausiu Lietuvos kompozitoriumi ir dailininku. Menotyrininkai jį lygina su tokiais amžininkais kaip Gustavas Klimtas, Edvardas Munchas ir Vasilijus Kandinskis.

Nors Čiurlionio (1875-1911) kūryba buvo beveik nežinoma ilgą laikotarpį Vakaruose dėl ilgametės Sovietų Sąjungos okupacijos, po Lietuvos nepriklausomybės paskelbimo – pastaraisiais dešimtmečiais daugelis didžiųjų pasaulio muziejų jam skyrė parodas. 2024 m. muziejus „Belvedère“ suteiks šiam unikaliam dvigubam talentui sceną Nyderlanduose. Parodoje daugiausia dėmesio skiriama vėlesniems Čiurlionio darbams, tapytiems temperos dažais, kuriuose jis savitu simbolistiniu stiliumi randa simbiozę tarp vaizduojamojo meno ir muzikos.

Aukščiau dangaus ir žemės

Praėjusio šimtmečio pradžioje Čiurlionis sukūrė savitą simbolistinį stilių, remdamasis lietuvių legendomis, mitais, pasakomis ir liaudies tikėjimu, taip pat nevakarietiškomis kultūromis – nuo Senovės Egipto, Indijos iki Azijos. Čiurlionis nutapė daug temperos paveikslų, kuriuose prikeliamos paslaptys, o žemiškasis pasaulis susiejamas su antgamtiniu.

Vietoj tikrovės – tokios, kokią mes ją (at)pažįstame, – savo darbais jis vaizdavo kitokį pasaulį. Šis neregėtų vaizdinių ir pasaulių vaizdavimas yra bendra jo kūrybos gija. Jam niekada nerūpėjo abstrakcijos, daugiau dėmesio skyrė vaizduotei.

Paroda veiks: 2024 02 24 – 06 09


Partners
More
Contacts
You can also contact us by filling out this form