lt
Čiurlionio muzikos atspindžiai pianisto Dmitry Mayboroda koncertinėje programoje „Dialogai su Čiurlioniu“

Šis koncertas, kurį organizuoja M. K. Čiurlionio namai Vilniuje – tai projekto „Čiurlionio dialogai“ dalis. Jau antrus metus vykstančio projekto siekis yra pristatyti Čiurlionio palikimo atšvaitus įvairiuose kultūriniuose kontekstuose, parodyti Lietuvos kultūros mylėtojams kitose pasaulio šalyse gimstančias Čiurlionio kūrybos interpretacijas.

Pirmą kartą Lietuvoje viešės ir romantiško polėkio kupiną koncertinę programą „Dialogai su Čiurlioniu” lapkričio 29 d. 18 val. Valdovų rūmuose atliks vienas geriausių jaunosios kartos pianistų Dmitry Mayboroda (Vokietija, Rusija).

„Įspūdžiai, pradėjus mokytis Čiurlionio muziką, labai ryškūs: kūriniuose jaučiu labai glaudų ryšį su menininko paveikslais, su abstrakčiais, fantastiškais įvaizdžiais, kuriuos muzikoje jis įgyvendina tiek romantine, tiek ekspresionistine muzikos kalba. Čiurlionio paveikslai padeda dar labiau panirti į paslaptingą jo muzikos pasaulį ir surasti naujus interpretavimo kelius“, – apie pirmąjį susidūrimą su Čiurlionio kūryba pasakoja pianistas D. Mayboroda.

Paskutinį rudens pirmadienį Valdovų rūmuose klausytojai išgirs unikalią kūrybinio dialogo tarp trijų dvidešimtojo amžiaus pradžios kompozitorių ir pianistų – Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Sergejaus Rachmaninovo ir Nikolajaus Medtnerio – interpretaciją. Pianistas D. Mayborodaatliks M. K. Čiurlionio pjeses, preliudus ir variacijas, kurias įstabiai papildys ir įrėmins 1918 metais sukurta poetišku ilgesiu dvelkianti N. Medtnerio „Sonata-prisiminimas“, op. 38 Nr. 1, ir 1913 metais S. Rachmaninovo sukurta dramatiško polėkio kupina antroji sonata fortepijonui b-moll, op. 36. „Galvodamas apie lapkričio 29 d. programą labai norėjau parodyti Čiurlionio muzikos žanrų skirtingumą, taip pat sugretinti labai dažnai atliekamus kūrinius, kaip Noktiurnas op. 6, ir labai retai atliekamas „Sefaa Esec“ variacijas,“ – koncertinę programą pristato Dmitry Mayboroda.

Atlikėjas proveržio sulaukė pelnęs laureato vardą prestižiniuose „Clara Haskil“ (2013, Šveicarija) ir „Jaen“ (2017, Ispanija) pianistų konkursuose. Pastaraisiais metais Dmitry Mayboroda koncertavo su Čaikovskio, Vienos, Londono, Turino filharmonijų orkestrais, Belgijos nacionaliniu, Bavarijos operos, Sankt Peterburgo Marijos teatro bei kitais simfoniniais orkestrais. „22 metų Rusijos jaunuolis grojo 18 metų Rusijos jaunuolio S. Rachmaninovo koncertą Nr. 1 fis-moll. Mayboroda buvo nuostabus ir užtikrintas, savo aistringu be jokių užuolankų atlikimu pelnęs net tris bisus,“ – po pianisto debiuto su Londono filharmonijos orkestru britų dienraštyje „The Times“ teigė žymus kritikas Matthew Parris.

Bilietus platina www.bilietai.lt. Bilietus taip pat bus galima įsigyti prie įėjimo koncerto dieną. Patekti į renginį galima tik turint galiojantį Galimybių pasą arba ES skaitmeninį COVID pažymėjimą. Viso koncerto metu privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

Organizatorius – M. K. Čiurlionio namai Vilniuje

Partneris – Valdovų rūmų muziejus

Rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba

Plačiau www.mkcnamai.lt


Partners
More
Contacts
You can also contact us by filling out this form