lt
Parodos „Keliaujantys muzikai“ atidarymas Klaipėdoje

Parodos „Keliaujantys muzikai“ atidarymas Klaipėdoje

Klaipėdos geležinkelio stotis

Liepos 24d. 17val.

Vasarai įpusėjus ir nors ne visada esant džiuginantiems orams, susitikimas su kultūra tikrai praskaidrins dieną tarptautinė paroda „Keliaujantys muzikai“ sėkmingai tęsia kelionę po Čiurlionio miestus ir miestelius, o šįkart atvyksta į Klaipėdos geležinkelio stotį. Kultūros entuziastus pasitiks ir parodą šioje netradicinėje erdvėje atidarys pianistai Sonata ir Rokas Zubovai, aktorius Ridas Jasiulionis su kultūrine programa „Štai, Čiurlionis!“ liepos 24 d. 17 val.

Paroda „Keliaujantys muzikai“ savo kelionę pradėjo Varėnoje, M. K. Čiurlionio gimtajame mieste, vos po kelių dienų persikėlė į Vilnių. Deja, dėl susiklosčiusios situacijos ir šalyje paskelbto karantino „Keliaujantys muzikai“ turėjo sustabdyti savo kelionę. Vos tik leidus atsinaujinti renginiams, paroda pasirodė Kauno geležinkelio stotyje, Druskininkuose, paskutinį birželio mėnesio pasirodymą surengė Šiaulių geležinkelio stotyje, vėliau Rietavo kultūros centre, netikėtai sustojo Kuliuose Sofijos festivalio metu, o dabar atvyksta į Lietuvos uostamiestį.

„Paroda, kurioje pristatyti XIX a. pab. po Europą keliavusių muzikų Claros Schumann, Edvardo Griego ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kelionių vargai, džiaugsmai ir aplinkybės, suskamba kaip neblėstantis siekis keliauti, dalintis savo muzika, atrasti naujus kūrybinius horizontus. Šiandien sunku ir įsivaizduoti, kad nuo Bergeno iki Oslo Griegas koncertuoti keliavo savaitę. Paroda iliustruoja, kokios sudėtingos kartais galėjo būti kelionės pas klausytojus. Taip pat labai įdomu, kad, lyginant trijų muzikų kelionių maršrutus, pamatome, kiek nemažai iš tiesų keliavo, pamatė ir M. K. Čiurlionis“. Savo kelionėmis šie muzikai kūrė vieningą Europos kultūros erdvę, kuri šiandien vėl tampa mūsų tikslu, daug įtampų ir klausimų keliančia, nelengvai įgyvendinama vertybe“, – pasakoja pianistas, M. K. Čiurlionio namų direktorius Rokas Zubovas.

Klaipėdiškiai kviečiami susitikimui su kultūrine parodos „Keliaujantys muzikai“ programa „Štai, Čiurlionis!“ liepos 24 d. 17 val., Klaipėdos geležinkelio stotyje.

Parodą apžiūrėti bus galima iki rugpjūčio 22d.

Parodos „Keliaujantys muzikai“ planuojamos eksponavimo datos ir erdvės:

Liepos 24–rugpjūčio 22 d., Klaipėdos geležinkelio stotis. Atidarymo renginys – liepos 24 d.,

Rugpjūčio 16–30 d., Palanga, Tarptautinio M. K. Čiurlionio muzikos festivalio renginių metu; Rugsėjo 3–22 d., Plungė, Žemaičių dailės muziejus, buv. kunigaikščių Oginskių dvaro rūmai. Atidarymo renginys – rugsėjo 3 d., laikas – tikslinamas;

Daugiau informacijos apie parodą: www.mkcnamai.lt; www.ciurlioniokelias.lt

Papildoma informacija apie projektus:

„Europos muzikos takai“ – tai bendras M. K. Čiurlionio namų ir partnerių iš Norvegijos ir Vokietijos projektas. Jo veiklų centre – kompozitoriai Edvardas Griegas, Clara Schumann ir Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. Projekto renginiuose, kurie apima koncertus, parodas, ekskursijas, forumus ir diskusijas, nagrinėjami šių menininkų kultūriniai ryšiai, užsimezgę per bendrą, nors ir skirtingu laiku išgyventą, Leipcigo kultūrinę aplinką.

„Čiurlionio kelias“– tai pirmasis nacionalinio kultūros kelio projektas, aktualizuojantis dailininko, kompozitoriaus, kultūrininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gyvenimo ir kūrybos ženklus, esančius Varėnos, Druskininkų, Vilniaus, Kauno, Plungės, Rietavo, Palangos miestų ir rajonų savivaldybėse. Čiurlionio kelias veikia kaip nuolatinis objektų lankymo maršrutas, kurį sudaro apie 500 km. Projekto koordinatorius – Lietuvos muziejų asociacija. Projekto partneriai – Lietuvos dailės muziejus, Nacionalinis M.K. Čiurlionio dailės muziejus, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, M.K. Čiurlionio namai, Druskininkų miesto muziejus, Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus, Žemaičių dailės muziejus, Palangos kurorto muziejus, Varėnos kultūros centras, Senosios Varėnos šv. Mykolo arkangelo parapija, Čiurlionio draugija ir jos skyriai Čiurlionio kelio miestuose. Projekto „Čiurlionio kelias“ veiklas  finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Parodos partneriai

AB Lietuvos geležinkeliai

Kūrybiška Europa

Lietuvos kultūros taryba


Partners
More
Contacts
You can also contact us by filling out this form