lt
Projekto „Dialogai su Čiurlioniu“ koncertas Naujosios Vilnios kultūros centre

Pradėdami partnerystę su Naujosios Vilnios kultūros centruM. K. Čiurlionio namai kviečia į specialiai projektui „Dialogai su Čiurlioniu“ susikūrusio styginių kvarteto „ČiurLys“ koncertą lapkričio 8 d., antradienį, 18 val. Naujosios Vilnios kultūros centre.

Du kvarteto nariai Ugnė Gaučiūtė (altas) ir Gaudas Paulius Krištaponas(violončelė) – lietuviai, kita kvarteto pusė Nikita Nekh (smuikas) ir Natalia Radkova (smuikas) – nuo karo bėgę ir Lietuvoje darbus suradę ukrainiečiai.

Ne mažiau simboliška ir koncerto programa – Mikalojus Konstantinas Čiurlionis ir Mykola Lysenko – abu savo šalių profesionaliosios muzikos pradininkai, abu kelių dešimtmečių skirtumu mokėsi Leipcigo muzikos akademijoje pas kompozitorių ir pedagogą Karlą Reineckę, abu po studijų grįžo į savo tėvynes ir padėjo profesionaliosios muzikos pamatus. Šiame koncerte skambės abiejų šių kūrėjų styginių kvartetai. Klausytojams tai puiki proga ne tik išgirsti dviejų tautų kultūrinės savimonės aušroje gimusius opusus, bet ir atverti nepažintas kultūros paraleles šių dienų kontekste.

Programa:

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis (1875–1911)
Styginių kvartetas c-moll
Allegro moderato
Andante
Menuetto

Mykola Lysenko (1842–1912)
Styginių kvartetas d-moll
Allegro non tanto
Adagio cantabile
Menuetto. Allegretto Scherzando

Atlikėjai:
1 smuikas – Nikita Nekh (Ukraina)
2 smuikas – Natalia Radkova (Ukraina)
Altas – Ugnė Gaučiūtė
Violončelė – Gaudas Paulius Krištaponas

Koncertą veda Rokas Zubovas.

Koncertas nemokamas.

Organizatorius:
M. K. Čiurlionio namai Vilniuje

Partneris:
Naujosios Vilnios kultūros centras

Rėmėjas:
Lietuvos kultūros taryba

Projektu „Dialogai su Čiurlioniu“ M. K. Čiurlionio namai Vilniuje siekia įtraukti užsienio šalių atlikėjus į Lietuvos muzikos pasaulį: įtraukdami Čiurlionio kūrinius į savo repertuarą, menininkai garsina mūsų šalies kultūrą ir, žinoma, didį kūrėją. Tai vienas pagrindinių žingsnių, siekiant išlikti aktualiais ir būti matomais už tėvynės ribų, o muzika – tai viena universaliausių kalbų, leidžiančių šiuos tikslus įgyvendinti. Kaip yra sakęs pats Čiurlionis, „muzika – tai Dievo pasiuntinys, atsiųstas judinti švelniausias ir geriausias mūsų sielos stygas, raminti širdis, suvargusias gyvenimo rūpesčiuose, guiti iš jų melus, nedorybes, pavydus, neapykantas“. Įgyvendinant projektą siekiama, kad Čiurlionio kūrybos interpretacija sulauktų kuo daugiau tarptautinių refleksijų.

Ciklo „Dialogai su Čiurlioniu“ koncertai:

11.08 18:00 Papildomas styginių kvarteto „ČiurLys“ koncertas Naujosios Vilnios kultūros centre (Gerovės g. 1, Vilnius).
11.17 18:00„Čiurlionis ir džiazas“: Dmitrijus Golovanovas (fortepijonas) ir Janas Maksimovičius (saksofonas).
12.01 18:00 Uždarymo koncertas „Svajoti su Čiurlioniu”: trio „Equanimity“ (Latvija).


Partners
More
Contacts
You can also contact us by filling out this form