lt
„Stebuklų vakarai prie židinio pas Čiurlionį“

Gruodžio 27, 28, 29 ir 31 dienomis M. K. Čiurlionio namai, įsikūrę Savičiaus gatvės 11 numeriu pažymėtame name, kviečia į šventinį koncertų ciklą „Stebuklų vakarai prie židinio pas Čiurlionį“. Vis labiau jaučiant artėjančių švenčių pradžią, kviečiame susipažinti su ciklo atlikėjais ir sužinoti, kas karaliaus M. K. Čiurlionio namų muzikos salone tarp Šv. Kalėdų ir Naujųjų Metų magiškai spragsint Namų židiniui.

Palydint senuosius metus, pirmuoju ciklo koncertu Čiurlionio namuose pianistai Rokas Valuntonis ir Neringa Valuntonytėklausytojus nuskraidins į žavingą svajonių, pasakų, pasakėčių ir padavimų pasaulį. Koncerto pradžioje daugelyje tarptautinių konkursų laureatais tapę, tarptautines koncertines karjeras plėtojantys pianistai pasirodys kaip solistai, o antroje koncerto „Kalėdų nakties istorijos“ dalyje skambins drauge, sukurdami tik šeimoje atrandamą jaukią šventinių svajonių ir pasakų atmosferą.

Antrieji į M. K. Čiurlionio namų fortepijono salę žengs, neabejotinai, šiuo metu vienas ryškiausių ir garsiausių Lietuvos improvizacinės muzikos ir džiazo kūrybinių tandemų – pianistas Dmitrijus Golovanovas ir saksofonininkas Janas Maksimovičius. Duetas, savo meistriškumu užburiantis klausytojus, per pastaruosius 20 metų scenoje sukūrė daugybę stebuklingų, trapių ir jaudinančių „šią akimirką“ gimstančių muzikinių šedevrų. Gyvas muzikinis bendravimas su klausytoju „čia ir dabar“, kiekvienos sekundės išgyvenimas ir čia pat gimstanti muzika žadama muzikinėje programoje „1000 mūsų gyvenimo sekundžių“.

Specialiai trečiajam „Stebuklų vakarui“ susibūręs pianistų Justo Šerveniko ir Jurgio Aleknavičiaus duetas keturiomis rankomis atliks iš fortepijono duetų aukso fondo parengtą programą „Muzika dviem“, apimančią pačias įvairiausias stilistines ir emocines erdves nuo Beethoveno iki Gershwino. Abu muzikai yra sulaukę Lietuvos ir užsienio fortepijono muzikos mylėtojų dėmesio ir pripažinimo bei išsiskiria muzikine filosofija, gebėjimu atrasti balansą tarp technikos ir intelekto.

Šventinį koncertų ciklą užbaigs koncertas „Sferų muzika. Fizika ir metafizika“. Naujųjų Metų išvakarėse trumpam stabtelėti ir pažvelgti į metų kaitą iš platesnės – Kosmoso – perspektyvos pakvies fortepijoninis Sonatos ir Roko Zubovų duetas. Dvidešimt penkerius metus drauge muzikuojantys pianistai klausytojus ves Saulės sistemos planetų trajektorijomis ir fantastiniais Zodiako žvaigždynų takais.

Kokią žinią ir kokius patyrimus jie dovanos, atskleis keturi M. K. Čiurlionio namų „Stebuklų vakarai“. Šios keturios įvairiaspalvės muzikinės programos klausytojų gyvenimus praturtins nekasdieniais, legendomis ir svajonėmis apipintais skambesiais bei pakvies pasinerti į šventinį nakties šurmulį – nuo brėkšmos iki aušros. Lieka tik išsirinkti savo „Stebuklų vakarą“:

12.27 18:00 „Kalėdų nakties istorijos“: pianistai Rokas Valuntonis ir Neringa Valuntonytė.
12.28 18:00 „1000 mūsų gyvenimo sekundžių“: Dmitrijus Golovanovas (fortepijonas) ir Janas Maksimovičius (saksofonas).
12.29 18:00 „Muzika dviem“: pianistai Jurgis Aleknavičius ir Justas Šervenikas.
12.31 18:00 „Sferų muzika. Fizika ir metafizika“: pianistai Sonata Zubovienė ir Rokas Zubovas (išparduota).

Koncertų pertraukų metu klausytojai galės pasivaišinti vynu ir gaiviaisiais gėrimais.
Bilietus platina Bilietai.lt


Partners
More
Contacts
You can also contact us by filling out this form