lt
Tarptautinis muzikos konkursas ir festivalis „Muzika be sienų“ Druskininkuose

2000 m. įkurta visuomeninė organizacija „Lietuvos muzikų draugija XXI amžiaus muzika ir švietimas“ kasmet Druskininkuose, M. K. Čiurlionio menų mokykloje, rengia tarptautinį pianistų, klavesinininkų, džiazo solistų, įvairios sudėties kamerinių, fortepijoninių ansamblių, koncertų fortepijonui su kameriniu orkestru konkursą-festivalį „Muzika be sienų“.

Tai ilgametis renginys, vis randantis naujų formų, sulaukiantis didelio rezonanso Lietuvoje ir kitose pasaulio šalyse. Nuo 2014 m. yra galimybė dalyvauti styginių, pučiamųjų, liaudies instrumentų atlikėjams bei vokalistams. Nuo 2015 m. įvesta mėgėjų kategorija, kurioje taip pat gali pasirodyti visų įmanomų instrumentų atlikėjai, vokalistai, pianistai su kameriniu orkestru, ansambliai ir kiti. Į konkursą įtraukdami šią kategoriją norime suteikti galimybę scenoje pasirodyti ne tik profesionalams, bet ir mėgėjiškai muzikuojantiems.

Projektas yra reikšmingas, nes kuria atlikėjų, meno ir pedagogikos bendruomenės edukacijos ir tarpkultūrinių mainų sistemą. Tai unikalus, daugiaplanis renginys, jungiantis konkursą, festivalį bei plačią edukacinę programą. Jis padeda atskleisti nepakartojamą jauno žmogaus individualybę, atrasti ir paskatinti juos tolimesniam kūrybiniam augimui, skatinti jaunimo motyvaciją gilinti sugebėjimus ir žinias.

Konkursas atviras visų tautybių ir amžiaus muzikams.
Dalyvių amžius neribojamas!
Kasmet sulaukiama virš 100 dalyvių iš Baltijos šalių, Skandinavijos, JAV, Rusijos, Gruzijos, Kazachstano, Ukrainos, Japonijos, Vokietijos, Lenkijos, Baltarusijos, Kinijos ir kt. Iš viso virš 20 šalių. Geriausiai pasirodžiusiems organizuojami koncertai Lietuvos, Danijos, Švedijos, Vokietijos, Rusijos, Lenkijos, Gruzijos, Ispanijos, Portugalijos koncertų salėse.

Tarptautiniame žiuri dirba žymūs menininkai iš Baltijos, NVS, Skandinavijos, JAV, kitų kraštų. Jie taip pat rengia koncertus Druskininkų miesto visuomenei, veda meistriškumo pamokas, dalinasi naujausia, pažangiausia metodika, skaito pranešimus mokslinėje-metodinėje konferencijoje, seminaruose nagrinėja atlikėjo psichologiją, fiziologiją, moko improvizacijos, interpretacijos meno.

XXII tarptautinis konkursas-festivalis „Muzika be sienų“ vyks 2022 m. rugpjūčio 14-23 d. Druskininkuose.

TARPTAUTINIO KONKURSO-FESTIVALIO ATIDARYMAS
2022-08-15 15:00 val.
Atlikėjas: tarptautinių konkursų laureatas Paulius Andersson (fortepijonas, Lietuva). Programoje: M. K. Čiurlionis, F. Liszt.
Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos Didžioji salė (Vytauto g. 23)

KONCERTAS „FESTIVALIO VIRTUOZAI“
2022-08-18  17:00 val. 
Atlikėjai: tarptautinio konkurso-festivalio dalyviai
M. K. Čiurlionio namai-muziejus (M. K. Čiurlionio g. 35, Druskininkai)

KONCERTAS „M. K. ČIURLIONIS, JO AMŽININKŲ KŪRYBA IR EPOCHA“
2022-08-21  16:00 val. 
Atlikėjai: konkurso „Muzika be sienų“ vertinimo komisijos nariai.
M. K. Čiurlionio namai-muziejus (M. K. Čiurlionio g. 35, Druskininkai)

Konkurso-festivalio programa ČIA.
Facebook


Partners
More
Contacts
You can also contact us by filling out this form