lt
Uri Brener „Skambantys Čiurlionio paveikslai“

Uri Brener „Skambantys Čiurlionio paveikslai“

Koncertai–susitikimai su kompozitoriumi ir pianistu dr. Uri Brener (Izraelis), pirmą kartą Lietuvoje taip plačiai pristatant jo kūrybą, paženklintą M. K. Čiurlionio paveikslų. Koncertai įvyks:

Vilniuje rugsėjo 9 d. 18 val. M. K. Čiurlionio namuose (Savičiaus g. 11),

Kaune kovo 10 d. 18 val. Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje (Putvinskio g. 55)

M. K. Čiurlionio namai Vilniuje tęsia projektą „Dialogai su Čiurlioniu“. Šio visus metus apimančio projekto siekis yra pristatyti Čiurlionio palikimo atšvaitus pačiuose įvairiausiuose kultūriniuose kontekstuose, parodyti Lietuvos kultūros mylėtojams įvairiose pasaulio šalyse gimstančias Čiurlionio kūrybos interpretacijas. Štai sausio mėnesį klausytojai jau galėjo gėrėtis pianisto Peterio Laulo (Estija-Rusija) koncertu M. K. Čiurlionio namuose. 

Artimiausias „Dialogų su Čiurlioniu“ projekto svečias, tai kompozitorius ir pianistas iš Izraelio Uri Brener. Koncertuose rugsėjo 9-10 dienomis Vilniuje ir Kaune įvyks pirmasis toks išsamus Uri Brenerio kūrybos pristatymas Lietuvoje. Kompozitorius pirmą kartą pamatęs Čiurlionio tapybos darbus prieš daugiau kaip trisdešimt metų, visą savo kūrybinį gyvenimą liko jų paveiktas ir yra sukūręs ne vieną kūrinį, įkvėptą Čiurlionio paveikslų. Dėl suprantamų aplinkybių, koncertas bus unikalus tuo, kad kompozitorius bendraus su klausytojais iš ekrano komentuodamas savo kūrinius ir dalindamasis požiūriu į Čiurlionio tapybą, o jo kūriniai bus atliekami  gyvai lietuvių muzikantų, ruošiančių programą specialiai šiems išskirtiniams muzikiniams vakarams.   

                      Labai produktyvaus kompozitoriaus plunksnai priklauso virš šimto opusų. Jo kūrinius atliko Izraelio simfoninis orkestras diriguojamas Zubino Metha‘os, Jeruzalės simfoninis orkestras diriguojamas  Frédérico Chaslino, „Maskvos solistai“ diriguojami Jurijaus Bašmeto, Izraelio kamerinis orkestras, „Tel-Aviv Soloists“ orkestras, „Aviv“ kvartetas, „Continuum“ ansamblis (Niujorkas, JAV), Naujasis Džiuljardo ansamblis, bei daugelis kitų atlikėjų ir muzikos kolektyvų. Urio Brenerio kūriniai skambėjo Izraelyje, Vokietijoje, JAV, Australijoje, Šveicarijoje, Čekijoje, Švedijoje, Italijoje, Olandijoje, Rusijoje, Serbijoje, Kroatijoje ir kitose Europos valstybėse. Kompozitorius už savo kūrybą ir veiklą yra pelnęs ne vieną valstybinį Izraelio apdovanojimą. Šiuo metu jis yra Izraelio Simfonietos reziduojantis kompozitorius. 

                      Urio Brenerio, Maskvoje 1974 metais gimusio, Izraelyje gyvenančio, Rusijoje, Vokietijoje, Olandijoje ir Izraelyje studijavusio kompozitoriaus, apsigynusio daktaro disertaciją, kūryba nuo ankstyvos jaunystės yra tampriai susijusi su Čiurlionio tapyba. Kaip teigia pats kompozitorius, jo ryšys su Čiurlioniu prasidėjo 1987 metais, kada, būdamas trylikos, jis apsilankė Kaune, M. K. Čiurlionio dailės muziejuje: „Čiurlionio paveikslai mane iškart sužavėjo kaip kažkas nepaprastai išradingo ir gilaus, kaip iš lietuvių tautinės tradicijos kylančios laisvos kūrybinės dvasios išraiška persipynusi su išmintimi ir simbolika. Visa tai buvo persmelkta neįtikėtino muzikalumo, o šių kūrinių „skambumas“, dar labiau sustiprino poveikį. Patekau į naują ir žavų ritmų, spalvų ir harmonijų pasaulį, kurį aš tiesiog turėjau įtraukti į muzikinę erdvę. Dar keletą kartų aplankiau M. K. Čiurlionio muziejų, ir kiekvieną kartą ankstesnis efektas tapdavo tik dar stipresnis ir būtent tuo metu aš pradėjau komponuoti muzikinius kūrinius pagal M. K. Čiurlionio paveikslus.“

                      Koncertuose „Skambantys Čiurlionio paveikslai“ Vilniuje, M. K. Čiurlionio namuose rugsėjo 9 dieną 18 val. ir Kaune, Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje rugsėjo 10 dieną 18 val. skambės Čiurlionio kūrinių įkvėpti Urio Brenerio kūriniai „Auka“ ir „Rex“, o taip pat naujas kompozitoriaus opusas „Žydiška siuita“, kuri yra skiriama žydų istorijos metams. Uri Brenerio kūrinius šiuose koncertuose interpretuos žinomi Lietuvos muzikai: smuikininkė Rasa Vosyliūtė, violončelistė Onutė Švabauskaitė, klarnetininkas Rimvydas Savickas ir pianistas Rokas Zubovas. Koncertų-susitikimų metu kompozitorius pasidalins mintimis apie savo kūrybą ir jos santykį su Čiurlionio palikimu.

                      Uri Brenerio koncertus Vilniuje ir Kaune parėmė Lietuvos Žydų (Litvakų) bendruomenė, Geros valios fondas ir Lietuvos kultūros taryba.

Daugiau informacijos www.mkcnamai.lt

M. K. Čiurlionio namai info.


Partners
More
Contacts
You can also contact us by filling out this form