lt
M. K. Čiurlionio namai-muziejus

M. K. Čiurlionio g. 35, Druskininkai
Tel. (8 313) 51 131
El. p. ciurlioniomemorialinis@gmail.com

DARBO LAIKAS:
antradieniais – šeštadieniais 11:00–18:00;
sekmadieniais 11:00–16:00;
paskutiniai lankytojai įleidžiami likus 30 min. iki uždarymo.
pirmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis M. K. Čiurlionio memorialinis muziejus nedirba, išskyrus vasario 16 d., ir kovo 11 d.

Pagrindinėje Druskininkų gatvėje, pavadintoje M. K. Čiurlionio vardu, stovi du namukai, kuriuose gyveno ir kūrė garsiausias Lietuvos kompozitorius ir dailininkas Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. Nuo 1963 metų čia įkurtas memorialinis muziejus.

Istorija. 1878 metais į Druskininkus persikrausčiusi Čiurlionių šeima ilgą laiką neturėjo nuolatinės gyvenamosios vietos, būstą nuomodavosi. Apie 1880 metus kompozitoriaus tėvai kurį laiką nuomojo vieną iš namų, kuriuos 1896 metais nusipirko išsimokėtinai. Didesniame pilkajame pastate įsikūrė Čiurlionių šeima, o geltonasis namukas prie kelio buvo skirtas poilsiautojams. Iš vasarotojų surinktų pinigų šeimos galva Konstantinas Čiurlionis mokėjo skolą už įsigytus namus visą likusį gyvenimą. Jam mirus, likusios skolos buvę namų savininkai atsisakė.

M. K. Čiurlioniui šie namai buvo labai svarbūs, siejosi su artimiausiais žmonėmis ir gražiausiais atsiminimais: vaikystėje čia gyvenant jį tėvas pradėjo mokyti muzikos, vėliau, studijuodamas Plungėje, Varšuvoje ar Leipcige, menininkas sugrįždavo į šiuos namus vasaroti ir kartu su namiškiais minėti didžiąsias metų šventes. Vėliau, keliaudamas ar dirbdamas Vilniuje, Peterburge, M. K. Čiurlionis čia rasdavo ramybę, pilnatvę, kūrybinį džiaugsmą. Vasarotojų namelyje jam tėvai įrengė darbo kambarėlį – pačią geriausią jo turėtą dirbtuvę. Čia nutapyta ir daug jo garsių paveikslų. Paskutinį kartą šiuose namuose M. K. Čiurlionis lankėsi 1910 metų pradžioje, kuomet žmonos Sofijos buvo parvežtas pasiligojęs iš Peterburgo.

M. K. Čiurlionio seserų rūpesčiu buvo išsaugota šeimos sodyba ir 1963 m. birželio 16 d. atidarytas M. K. Čiurlionio memorialinis muziejus. Pirmoji ekspozicija buvo parengta namelyje prie kelio, vėliau (1965 m.) lankytojams duris atvėrė ir antrasis namelis. Pagal M. K. Čiurlionio seserų atsiminimus buvo atkurtas autentiškas namelių interjeras, panašiai kaip ir XIX a. pabaigoje buvo sutvarkyta sodybos aplinka. 1975 metais pastatytas pagalbinis muziejaus pastatas – kasa, kuriame lankytojai supažindinami su M. K. Čiurlionio biografija, rengiami koncertai, poezijos skaitymai bei įvairūs susitikimai. Lietuvos nepriklausomybės laikais, muziejaus rėmėjų dėka renovavus šalia geltonojo namelio esantį pastatą, įkurta galerija.

M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje galima užsisakyti ekskursijas lietuvių ir užsienio kalbomis, vykdomos edukacinės programos, suteikiančios galimybę žaismingai ir kūrybingai gilintis į meninį M. K. Čiurlionio paveldą.

Edukaciniai užsiėmimai

AŠ IR MANO ČIURLIONIS

(rekomenduojama 1–5 klasių moksleiviams)
„Aš ir mano Čiurlionis“ edukacinio užsiėmimo metu metu lavinsime vaikų vaizduotę, ieškodami dailininko paveiksluose „paslėptų“ simbolių ir tyrinėsime, diskutuosime, ką jie galėtų reikšti. Išgirdę daugybę įdomių faktų apie dailininko meno kūrinius dalyviai savo įspūdžius perkels ant popieriaus lakštų. Piešime pastele, kurią taip mėgo ir savo paveikslams kurti naudojo M. K. Čiurlionis. Kūrybinės valandėlės metu taip pat išgirsime garsiausius menininko muzikinius kūrinius – simfonines poemas „Miške“ ir „Jūra“.
Užsiėmimo trukmė – 50 min.
Dalyvių skaičius: iki 25 asmenų.
Dėl užsiėmimų laiko būtina išankstinė registracija: tel. (8 313) 51 131 arba
el. p. ciurlioniomemorialinis@gmail.com
Užsiėmimas ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikui, senjorui – 3,00 EUR,
suaugusiajam – 5,00 EUR, lydinčiajam grupę – lankymas nemokamas.

KARALIAUS KEPURĖ

(rekomenduojama ikimokyklinio amžiaus vaikams)
M. K. Čiurlionio namų-muziejus ekspozicijose tyrinėsime pasakiškas valdovų kepures – karūnas, kurias taip mėgo vaizduoti M. K. Čiurlionis savo paveiksluose. Po pažinties su kūriniais „Pasaka (Karalių pasaka)“, „Bičiulystė“, „Zodiakas“, „Fantazija“, „Rex“ edukacinio užsiėmimo dalyviai susikurs karališką kepurę, kuri primins viešnagę M. K. Čiurlionio namuose, Druskininkuose.
Užsiėmimo trukmė – 40 min.
Dalyvių skaičius: iki 24 asmenų.
Dėl užsiėmimų laiko būtina išankstinė registracija: tel. (8 313) 51 131 arba
el. p. ciurlioniomemorialinis@gmail.com
Užsiėmimas ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikui, senjorui – 3,00 EUR,
suaugusiajam – 5,00 EUR, lydinčiajam grupę – užsiėmimas nemokamas.

PLENERAS „SVEČIUOSE PAS KASTUKĄ“

(įvairaus amžiaus lankytojams, tik šiltuoju sezono metu)
Pleneras (pranc. plein air – atviras oras) – tapymas iš natūros gamtoje, tikroviškai pavaizduojant matomus vaizdus, perteikiant gamtos spalvas ir architektūros formas natūralioje šviesoje. Plenerai atsirado XIX a. pradžioje, kurių pradininkais laikomi anglų tapytojai romantikai Johnas Constable’as ir Richardas Parkesas Boningtonas. M. K. Čiurlionis studijuodamas Varšuvos dailės mokykloje ypatingai mėgo dalyvauti pleneruose. Edukacinio užsiėmimo dalyviai senajame Čiurlionių obelų sode, šalia Čiurlionių šeimos namų, kaip tikri dailininkai, pieš ant molbertų. Pasirinks jam patinkančią vietą ir motyvą, tapys naudodami mėgstamas dailininko priemones: pastelę ir popierių.
Užsiėmimo trukmė – 70 min.
Dalyvių skaičius: iki 14 asmenų.
Dėl užsiėmimų laiko būtina išankstinė registracija: tel. (8 313) 51 131 arba
el. p. ciurlioniomemorialinis@gmail.com
Užsiėmimas ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikui, senjorui – 3,00 EUR,
suaugusiajam – 5,00 EUR, lydinčiajam grupę – lankymas nemokamas.


Partners
More
Contacts
You can also contact us by filling out this form