en
Dialogai su Čiurlioniu. Dmitry Mayboroda (Vokietija)
Pradžia: 2021-11-29 18:00:00 18:00
Pabaiga: 2021-11-29

Lapkričio 29 d., pirmadienį, 18 val. Valdovų rūmuose pirmą kartą Lietuvoje viešės ir koncertinę programą „Dialogai su Čiurlioniu“ atliks vienas geriausių jaunos kartos pianistų Dmitry Mayboroda (Vokietija – Rusija).

Bilietus platina www.bilietai.lt, įsigyti galite čia: https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/dialogai-su-ciurlioniu-342861/

Čiurlionis, nors ir buvo Rachmaninovo, Medtnerio amžininku, jų niekada nesutiko – Čiurlionio lankymosi Peterburge laikais, abu šie kompozitoriai ir pianistai gyveno Maskvoje. Koncerto programoje M.K. Čiurlionio kūrinius įrėmins 1918 metais sukurta poetiškoji nostalgija dvelkianti N. Medtnerio „Sonata – prisiminimas“ Op. 38 Nr. 1 ir 1913 metais S. Rachmaninovo sukurta dramatiško polėkio kupina antroji sonata fortepijonui b-moll Op. 36. Taip klausytojai galės tapti kūrybinio dialogo tarp trijų dvidešimtojo amžiaus pradžios kompozitorių ir pianistų liudininkais.

Koncerto programa:

  • N. Medtner – Sonata-prisiminimas Op. 38 Nr. 1
  • M.K. Čiurlionis – Tema ir 6 variacijos Op. 15
  • M.K. Čiurlionis – 4 pjesės Op. 3
  • M.K. Čiurlionis – 2 pjesės Op. 6
  • M.K. Čiurlionis – preliudas Des – dur Op. 29
  • M.K. Čiurlionis – 6 preliudai Op. 33
  • S. Rachmaninov – Sonata Nr. 2 Op. 36

Šis koncertas – tai projekto „Čiurlionio dialogai“ dalis, kuriame tarptautinį pripažinimą pelnę pianistai iš įvairiausių pasaulio šalių atlieka koncertines programas kuriose M. K. Čiurlionio muzika gretinama su jų pasirinktų kompozitorių kūriniais, taip tveriant kūrybinį dialogą tarp Čiurlionio ir jo epochos menininkų.

Organizatorius – M. K. Čiurlionio namai Vilniuje

Partneris – Valdovų rūmų muziejus

Rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba

Svarbu: patekti į koncertą galima tik turint galiojantį galimybių pasą arba ES skaitmeninį COVID pažymėjimą. Per visą renginį privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą