en
Dialogai su Čiurlioniu | Jungtinis styginių kvartetas „ČiurLys“ M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje
Pradžia: 2022-11-03 18:00:00 18:00
Pabaiga: 2022-11-03 19:00:00 19:00

Lapkričio 3 d. 18 val. trečiasis ciklo „Dialogai su Čiurlioniu“ koncertas ne tik tiesiogiai atlieps šių dienų situaciją, bet tuo pačiu atvers nepažintas kultūros paraleles. M. K. Čiurlionio namų pastangomis suburtas styginių kvartetas „ČiurLys“ – Nikita Nekh, smuikas (Ukraina), Natalia Radkova, smuikas (Ukraina), Ugnė Gaučiūtė, altas (Lietuva) ir Gaudas Paulius Krištaponas, violončelė (Lietuva) – atliks Ukrainos nacionalinės kompozicinės mokyklos pradininko Mykola Lysenko ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionio styginių kvartetus.

Šioje programoje pristatomi dviejų šalių – Lietuvos ir Ukrainos – nacionalinių kompozitorių styginių kvartetai, kuriuos jie, Lysenko ir Čiurlionis, sukūrė studijuodami Leipzigo konservatorijoje pas tą patį kompozitorių ir pedagogą Karlą Reinekę. Programoje taip pat yra pristatoma Lietuvos ir Ukrainos gimininga padėtis XIX-XX amžiaus sandūroje ir pasakojama apie abiejų tautų kultūrinio atgimimo pirmuosius daigus, abiejų kultūrų atsigręžimą į tautosaką bei liaudies dainas. Koncerto metu klausytojams bus suteikiama puiki proga išgirsti dviejų tautų kultūrinės savimonės aušroje gimusius opusus.

Programa:

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis (1875–1911)
Styginių kvartetas c-moll
Allegro moderato
Andante
Menuetto

Mykola Lysenko (1842–1912)
Styginių kvartetas d-moll
Allegro non tanto                       
Adagio cantabile
Menuetto. Allegretto Scherzando

Atlikėjai:
1 smuikas – Nikita Nekh (Ukraina)
2 smuikas – Natalia Radkova (Ukraina)
Altas – Ugnė Gaučiūtė
Violončelė – Gaudas Paulius Krištaponas

Koncertą veda Rokas Zubovas.

Įėjimas nemokamas.
Durys atidaromos 20 min. prieš koncertą.
Išankstinė registracija nevykdoma.
Prasidėjus koncertui, vėluojantys klausytojai neįleidžiami.  

Projektu „Dialogai su Čiurlioniu“ M. K. Čiurlionio namai Vilniuje siekia įtraukti užsienio šalių atlikėjus į Lietuvos muzikos pasaulį: įtraukdami Čiurlionio kūrinius į savo repertuarą, menininkai garsina mūsų šalies kultūrą ir, žinoma, didį kūrėją. Tai vienas pagrindinių žingsnių, siekiant išlikti aktualiais ir būti matomais už tėvynės ribų, o muzika – tai viena universaliausių kalbų, leidžiančių šiuos tikslus įgyvendinti. Kaip yra sakęs pats Čiurlionis, „muzika – tai Dievo pasiuntinys, atsiųstas judinti švelniausias ir geriausias mūsų sielos stygas, raminti širdis, suvargusias gyvenimo rūpesčiuose, guiti iš jų melus, nedorybes, pavydus, neapykantas“. Projekto pagrindinis tikslas, kad Čiurlionio kūrybos interpretacija sulauktų kuo daugiau tarptautinių refleksijų.

Ciklo „Dialogai su Čiurlioniu“ koncertai:
10.05 18:00 Atidarymo koncertas su pianistu Gustav Piekut (Danija).
10.20 18:00 Fortepijoninis duetas Vilija Poškutė ir Tomas Daukantas.
11.03 18:00 Jungtinis styginių kvartetas „ČiurLys“: N. Nekh, smuikas (Ukraina), N. Radkova, smuikas (Ukraina), U.Gaučiūtė, altas (Lietuva), G. P. Krištaponas, violončelė (Lietuva).
11.17 18:00 „Čiurlionis ir džiazas“: Dmitrijus Golovanovas (fortepijonas) ir Janas Maksimovičius (saksofonas).
12.01 18:00 Uždarymo koncertas „Svajoti su Čiurlioniu”: trio „Equanimity“ (Latvija).

Rėmėjas:
Lietuvos kultūros taryba


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą