en
Koncertas „Kvartetas laiko pabaigai“
Pradžia: 2022-07-12 18:00:00 18:00
Pabaiga: 2022-07-12 19:00:00 19:00

Prancūzų kompozitorius, išsiskyręs savo religingumu Olivjė Mesianas (1908-1992) 1940-1941 metus praleido Giorlico (Silezijoje) karo belaisvių stovykloje, kur nelaisvėje parašė koncerte skambėsiantį „Kvartetas laiko pabaigai“.

M. K. Čiurlionio namai kviečia liepos 12 d., antradienį, 18 val. į antrąjį vasaros koncertų sezono „Skambantis M.K. Čiurlionio Vilnius“ vakarą, kurio metu skambės Olivjė Mesianas „Kvartetas laiko pabaigai“.

„Kvartetas laiko pabaigai“ – tai vienas dažniausiai pasaulio scenose skambančių kūrinių, sukuriantis nepaprastą dvasingumo ir emocingumo aurą, savo religiniu turiniu stiprinantis žmonijos viltį ir tikėjimą. Kompozitorius yra nurodęs, kad šį kūrinį įkvėpė konkreti Apreiškimo Jonui vieta:

„Aš išvydau dar vieną galingą angelą, nužengiantį iš dangaus, apsisiautusį debesimi. Jo galvą supo vaivorykštė, veidas švytėjo kaip saulė ir kojos – tarsi ugnies stulpai. Ir jis atsistojo dešiniąja koja ant jūros, o kairiąja ant sausumos. Pakėlė dešinę ranką į dangų ir prisakė: tegul gyvuoja per amžių amžius tas, kuris sutvėrė dangų ir visa, kas jame, žemę ir visa, kas joje bei jūrą ir visa, kas joje: „Laiko daugiau nebėra! Bet kai pasigirs septintojo angelo trimitavimas, bus baigta Dievo paslaptis…“ (Apr. 10) 

Apie kvarteto turinį ir sandarą autorius rašė:

„Kūrinio muzikinė kalba iš esmės nemateriali, sudvasinta, katalikiška. Melodikos ir harmonijos priemonėmis realizuojančios tam tikrą garso visuotinumą dermės čia priartina klausytoją prie amžinybės erdvėje ir begalybėje. Neįprasti, jokių normų nesaistomi ritmai labai padeda atitolinti visa, kas žemiška. (Tačiau viskas tėra mėginimai ir sapaliojimai, kai pagalvoji apie triuškinantį temos didingumą!) Kvartetas aštuonių dalių. Kodėl? Septyni – puikus skaičius, šešias dienas trukusį kūrimą pašventino dieviškas sabbat; septinta, poilsio diena, trunka iki amžinybės ir tampa aštuntąja – tobulos šviesos, nesudrumsčiamos ramybės diena.“ 

Programa
OLIVJĖ MESIANAS (Olivier Messiaen, 1908-1992) 
„Kvartetas laiko pabaigai“ B-dur/ Quatuor pour la fin du temps B- flat Major

Atlikėjai:
RASA VOSYLIŪTĖ (smuikas)
GIEDRĖ DIRVANAUSKAITĖ (violončelė)
VYTAUTAS GIEDRAITIS (klarnetas)
JUSTAS ŠERVENIKAS (fortepijonas)

Facebook

Ciklo „Skambantis M.K. Čiurlionio Vilnius“ koncertai:

07.12 18:00 O. Mesianas „Kvartetas laiko pabaigai“.
Atlikėjai: R. Vosyliūtė (smuikas), G. Dirvanauskaitė (violončelė), V. Giedraitis (klarnetas), J. Šervenikas (fortepijonas);

07.19 18:00 pianisto Ayham Hammour (Sirija/Lenkija) rečitalis.
Programoje Čiurlionis, Rachmaninov, Haydn.

07.28 18:00 pianisto Dmitry Mayboroda (Vokietija) rečitalis.
Programoje Čiurlionis, Schumann.

08.10 18:00 pianisto Roko Zubovo rečitalis.
Programoje Čiurlionis, Chopin.

08.16 18:00 pianisto Juris Žvikovs (Latvija) rečitalis.
Programoje Čiurlionis, Bach–Petri, Haydn, Kalniņš, Garūta, Rachmaninov.

08.30 19:00 „Skambančios spalvų jūros. Debussy ir Čiurlionis“ Valdovų rūmuose (Katedros a. 4, Vilnius). Pianistai Sonata ir Rokas Zubovai.

Visi koncertai M. K. Čiurlionio namuose (Savičiaus g. 11, Vilnius) nemokami. Koncertas Valdovų rūmuose – mokamas. Bilietai prekyboje – ČIA.

Koncertų ciklas yra www.700vilnius.lt programos dalis.


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą