en
Nacionalinio M. K. Čiurlionio kelio kultūrinės topografijos savaitės „Čiurlionio Lietuva“ renginys Rietave
Pradžia: 2020-09-23 19:30
Pabaiga: 2020-09-23
Parko g. 5.
Rietavo kultūros centras

RIETAVE RUGSĖJO 23 D.

19:30 – 20:00 Rietavo savivaldybės mokinių piešinių parodos „Mano Čiurlionio Zodiakas“ atidarymas. Rietavo kultūros centras, Parko g. 5.

Parodoje eksponuojami Rietavo Lauryno Ivinskio ir Tverų gimnazijų, Žadvainių pagrindinės ir Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos  mokinių darbai.

 

20:00 – 21:00 Koncertas-improvizacija „Čiurlionio Zodiakas“. Parko g. 5, Rietavas

Programoje „Čiurlionio Zodiakas“ dalyvauja:

Dmitrij Golovanov, fortepijonas, Jan Maksimovič, saksofonas,  Rokas Zubovas, fortepijonas.  

 

Styginių kvartetas (Lietuva): Rasa Vosyliūtė, smuikas, Agnė Švagždytė, smuikas, Arūnas Staškus, altas, Onutė Švabauskaitė, violončelė;

 

Programoje M. K. Čiurlionio kūriniai, kuriuos aranžavo Edgars Cīrulis, Jāņis Rubiks (Latvija) ir Rokas Zubovas. 

 

  • Bendras latvių ir lietuvių muzikų projektas „Čiurlionio Zodiakas“ subūrė draugėn džiazo ir akademinės muzikos atlikėjus, kurie drauge kūrybingai pažvelgė į Čiurlionio muziką jo tapytų paveikslų „Saulė eina Zodiako taku“ ciklą. Dvylikai ciklo paveikslų muzikai savo nuožiūra atrinko dvylika Čiurlionio fortepijoninių kūrinių, taip sukurdami metų laikų ir juos lydinčių simbolinių paveikslų ciklą atspindinčią muzikinę programą. Klausytojų laukia nepakartojamas pergyvenimas, kadangi projektas apjungė ir džiazo, ir akademinės muzikos atstovus: kiekvienas Čiurlionio kūrinys šioje programoje interpretuojamas nenuspėjamai ir naujai, o programos metu demonstruojami Čiurlionio paveikslai leidžia kiekvienam klausytojui dar pasinerti ir į savo asmeninio santykio su vienu ar kitu Zodiako ženklu paieška.


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą