en
ADELBERTO NEDZELSKIO KŪRYBOS PARODA

Nuo birželio 29 d. pradės veikti Adelberto Nedzelskio kūrybos paroda Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus M. K. Čiurlionio namuose-muziejuje, M. K. Čiurlionio g. 35, Druskininkuose.

Parodoje A. Nedzelskis pristato pastelės, akrilo bei medžio mozaika kurtus darbus. Kūriniuose vyrauja gamtos tematika. Paklaustas, ar yra kūrinių ar technikų, kuriuos norėtų išskirti šioje savo kūrybos parodoje, A. Nedzelskis kukliai teigia, kad „patys geriausi darbai tie, kurie dar nesukurti“

A. Nedzelskis – menotyrininkas, dailininkas, pedagogas, muziejininkas – buvęs ilgametis M. K. Čiurlionio memorialinio muziejaus vadovas ir Druskininkų miesto muziejaus direktorius; daugelio straipsnių apie Druskininkų kultūrinį gyvenimą, parodų katalogų, įvairių leidinių apie M. K. Čiurlionį autorius, respublikinių grupinių ir autorinių parodų dalyvis Lietuvoje ir užsienio šalyse. Jo darbų yra įsigiję Lietuvos muziejai, įvairių šalių privatūs asmenys. 1997-aisiais A. Nedzelskis apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino I laipsnio medaliu.

A. Nedzelskis gimė Rietave 1933 m., ten augo, baigė vidurinę mokyklą. 1948–1958 m. tremtyje Buriatijoje dirbo miško darbininku. Grįžęs į Lietuvą, mokėsi Telšių taikomosios dailės mokykloje, medžio skyriuje. Baigęs pagal paskyrimą atvažiavo į Druskininkus, dirbo vidurinėje mokykloje darbų mokytoju.


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą