en
Anapilin iškeliavo Čiurlionio anūkė, skulptorė Dalia Ona Zubovaitė-Palukaitienė

Gruodžio 4-ąją netekome Sofijos ir Konstantino Čiurlionių anūkės, skulptorės Dalios Onos Zubovaitės-Palukaitienės. Liūdna žinia pasidalyta M. K. Čiurlionio namų socialinio tinklo paskyroje.

Naujieną M. K. Čiurlionio namams patvirtino velionės artimieji. „Dalia buvo neeilinis žmogus, talentinga skulptorė, kantri mokytoja, didelę dalį savo gyvenimo paskyrusi savo senelių kūrybos ir atminimo sklaidai. Tiems, kam teko garbė Dalią pažinti, ji atmintyje visada išliks kaip vienas jautriausių ir išmintingiausių žmonių. Džiaugiamės turėję galimybę bendradarbiauti ir iš jos mokytis.

Reiškiame didelę užuojautą šeimai bei visiems Dalią mylintiems. Dangus pasipildė dar vienu šviesiu žmogumi. Pakelkime šiandien akis į dangų ir sukalbėkime maldelę už Dalios sielą“, – rašoma socialinio tinklo įraše. Dalia Ona Zubovaitė-Palukaitienė gimė 1938-ųjų lapkričio 25-ąją, užgęso eidama 85-uosius metus.

Prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė užuojautą dėl skulptorės mirties.

„Netekome skulptorės, lietuvių genijaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ir rašytojos Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės anūkės, su dideliu rūpesčiu puoselėjusios savo senelių kūrybinį palikimą. Tai didelė netektis visai Lietuvos kultūros bendruomenei: ilgametė mokytoja, kūrybinių sumanymų iniciatorė ir palaikytoja kolegų ir bičiulių buvo vertinama už nuoširdų smalsumą ir pasiaukojantį atsidavimą tęsti savo pirmtakų tradicijas, nešant kultūros šilumą ir šviesą“, – sakė šalies vadovas.

Atsisveikinimas su Dalia vyks Kauno laidojimo namuose „Rimtis“ (Juozapavičiaus pr. 1):
trečiadienį (12.07) 15:00 – 21:00 val.
ketvirtadienį (12.08) 09:00 – 14:30 val.

Mišios už velionės atminimą aukojamos ketvirtadienį 09:00 val. Aukštosios Panemunės Švč. Mergelės Marijos Vardo bažnyčioje (Vaidoto g. 7, Kaunas).

LRT.lt


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą