en
Čiurlionio gimtadienio savaitė M. K. Čiurlionio namuose-muziejuje Druskininkuose: „Dangaus šešėlis“ ir „Čiurlionio atvirlaiškiai“

M. K. Čiurlionio namuose-muziejuje Druskininkuose, minint M. K. Čiurlionio 147-ąjį gimtadienį, rugsėjo mėnesis prisipildė įvairiaus pobūdžio meniniais, kinematografiniais ir muzikiniais akcentais. 

Rugsėjo 8 ir 14 dienomis muziejuje vyko dokumentinių filmų peržiūros, kurių metu susirinkusi publika turėjo galimybę ne tik pamatyti kino juostas, bet taip pat pabendrauti ir su jųjų scenarijų autoriais ir režisieriais. Pirmojo kino vakaro metu režisierius ir scenarijaus autorius Linas Mikuta pristatė savo darbą „Mončys. Žeimaitis iš Paryžiaus“. Antrojo susitikimo metu žiūrovai mėgavosi režisierės Agnės Marcinkevičiūtės dokumentiniu filmu „Iš kur tas švytėjimas“.

Kitą dieną po peržiūros, rugsėjo 15 d., muziejaus erdves užpildė didžiojo klasiko kūriniai prabilę arfos balsu. Arfininkė Joana Daunytė skambino arfai aranžuotus M. K. Čiurlionio ir prancūzų kompozitorių kūrinius bei pristatė savo albumą.

Šventinę savaitę M. K. Čiurlionio namuose-muziejuje vyks trečiasis dokumentinio kino vakaras. Rugsėjo 21 d., 17.30 val. režisierius Romas Lileikis pristatys filmą „Dangaus šešėlis“, kuriame pasakojama apie didaus mūsų tautos genijaus M. K. Čiurlionio gyvenimą bei kūrybą. Šiuo įvadiniu renginiu Druskininkų bendruomenė bus palydima į šventinės savaitės pažibos ir kulminacijos pasitikimą. Tautos genijaus gimimo dieną, rugsėjo 22 d., 16 val. muziejuje bus atidaryta paroda „M. K. Čiurlionio atvirlaiškiai“. Parodoje bus eksponuojami M. K. Čiurlionio atvirlaiškiai skirti broliui Povilui, kuriuose menininkas dalijasi savo slapčiausiomis mintimis, o svarbiausia, didelė dalis siųstų atvirlaiškių yra iliustruoti paties Čiurlionio.

Renginiai nemokami.
Kino vakarai yra tarptautinio festivalio „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ programos dalis. Organizatoriai: Druskininkų savivaldybė ir Druskininkų kultūros centras.


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą