en
,,European Music Trails” vasaros festivalis – akademija Druskininkuose

Paskutinį vasaros mėnesį – rugpjūčio 21-28 dienomis – Druskininkuose įsikūrė muzikų rezidencija – jaunieji atlikėjai iš Vokietijos, Norvegijos bei Lietuvos galės patirti, ką reiškia keliaujančių muzikų gyvenimas, ir turės galimybę dalyvauti meistriškumo pamokose, kurias ves vieni geriausių Lietuvos muzikų, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesoriai, baigę studijas Maskvos valstybinėje P. Čaikovskio konservatorijoje. Rezidenciją vainikuos koncertai Druskininkuose bei festivalis Vilniuje.

Vienas iš ,,Europos muzikos takų” organizuojamų projektų – maži kultūros festivaliai. Kiekvienoje iš ,,Europos muzikos takų” partnerių šalių – Vokietijoje, Norvegijoje ir Lietuvoje – vyks nedidelis trijų dienų kultūros festivalis, kuriame dalyvaus jaunieji muzikai iš pastarųjų valstybių. Vienos savaitės kamerinės muzikos atlikėjų rezidencijai atrinkti jauni muzikantai iš kiekvienos šalies. Tai jau profesines karjeras kuriantys, savo šalyse pasižymėję muzikai iš Turkijos, Vokietijos, Norvegijos bei Lietuvos. Jų atlikimo įgūdžiai, karjeros plėtra ir bendradarbiavimo galimybėsbus plėtojamos specialiomis veiklomis. Festivalių metu jaunieji muzikai kelis kartus koncertuos įvairiais deriniais, įkvėpdami vienas kitą ir kiekvienos šalies publiką. Atlikėjus koncertams paruoš šiuo metu vienas produktyviausių kamerinių kolektyvų Lietuvoje,,Trio Kaskados”: Rusnė Mataitytė (smuikas), Albina Šikšniūtė (fortepijonas), Mindaugas Bačkus (violončelė). Tarptautinį pripažinimą turintis kolektyvas 2002 m. pelnė I-ąją premiją IX-ajame tarptautiniame J. Brahmso kamerinių ansamblių konkurse Austrijoje, viename svarbiausių šios srities konkursų pasaulyje. 2005 m. „Kaskados“ apdovanotos Lietuvos muzikų sąjungos prizu „Auksinis diskas“.

„Europos muzikos takai“ – tai bendras Čiurlionio namų ir partnerių iš Norvegijos ir Vokietijos projektas. Jo veiklų centre – kompozitoriai Edvardas Griegas, Clara Schumann ir Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. Projekto renginiuose, kurie apima koncertus, parodas, ekskursijas, forumus ir diskusijas, nagrinėjami šių menininkų kultūriniai ryšiai, užsimezgę per bendrą, nors ir skirtingu laiku išgyventą, Leipcigo kultūrinę aplinką. Projektą „Europos muzikos takai“ finansuoja ES programa „Kūrybiška Europa“.

Festivalį vainikuos ambicingų jaunųjų muzikų koncertai:

Vilniuje:

Rugpjūčio 29 d. 14 val. M. K. Čiurlionio namuose, Savičiaus g. 11

Rugpjūčio 29 d. 17 val. V. Kasiulio dailės muziejuje, A. Goštauto g. 1

Rugpjūčio 30 d. 13 val. Liuteronų bažnyčioje, Vokiečių g. 20

Rugpjūčio 30 d. 15 val. 30 min. Ramintojos bažnyčioje, Savičiaus g. 13

Rugpjūčio 30 d. 16 val. M. K. Čiurlionio namuose, Savičiaus g. 11

Druskininkuose:

Rugpjūčio d. 24 val. 19 val. Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokykloje, Vytauto g. 23

 Koncertuos trio “Kaskados”

Rugpjūčio 25, 26 ir 27 d. 19 val. M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje, M. K. Čiurlionio g. 35

Koncertuos Norvegijos, Vokietijos ir Lietuvos jaunieji atlikėjai, Rezidencijos dalyviai

Koncertus pristato Rokas Zubovas

Įėjimas laisvas

*Renginių metu prašome vadovautis LR SAM rekomendacijomis


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą