en
Londone atidaryta M. K. Čiurlionio paroda: kūrėjas pirmą kartą išsamiai pristatomas Jungtinėje Karalystėje

Trečiadienį Jungtinėje Karalystėje, Londone, Dulwicho paveikslų galerijoje atidaryta Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrinių paroda „M. K. Čiurlionis: supantys pasauliai“ (angl. „M. K. Čiurlionis:Between Worlds“, ketvirtadienį pranešė Kultūros ministerija.

Su darbo vizitu Londone viešėjusi kultūros viceministrė Daina Urbanavičienė dalyvavo Dulwicho paveikslų galerijoje surengtame įžymaus lietuvių dailininko ir kompozitoriaus parodos „M. K. Čiurlionis: supantys pasauliai“ atidaryme.

„Ši išskirtinė M .K. Čiurlionio paroda yra ketverius metus besitęsusio kuratorės Kathleen Soriano ir susijusių institucijų darbo rezultatas, kurį Jungtinės Karalystės publika galės lankyti net pusę metų. Parodą lydi itin kokybiška ir išradinga edukacinė programa, o šiuo metu britų spaudoje pasirodančios parodos recenzijos nubrėžia netikėtų paralelių tarp Čiurlionio ir Tolkieno ar kompiuterinių žaidimų pasaulių“, – sako D. Urbanavičienė.

Parodoje eksponuojama daugiau kaip 100 Čiurlionio paveikslų, kurie atkeliavo iš Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Kaune. Per šešis parodos mėnesius vyks viešoji programa, kuri supažindins lankytojus su Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūryba ir jo turtingu palikimu. Koncertai, pokalbiai ir paskaitos pristatys M. K. Čiurlionio muzikines kompozicijas ir jų šiuolaikines interpretacijas, jo kūrybai skirta mokslinė medžiaga supažindins su istorinėmis aplinkybėmis, pasirodymai ir pokalbiai su įdomiausiais tarptautiniais apdovanojimais įvertintais šiuolaikiniais Lietuvos menininkais pasakos apie tai, kaip M. K. Čiurlionio kūryba įkvėpė šiuolaikines praktikas.

Per vizitą Londone viceministrė D. Urbanavičienė bendradarbiavimo ir partneryčių kultūros srityje klausimus aptarė susitikimuose su Huddersfieldo šiuolaikinės muzikos festivalio vadovu Grahamu McKenzie, Britų tarybos direktoriaus pavaduotoja menams Cortina Butler, Anglijos menų tarybos tarptautinių programų vadovu Nicku McDowellu, „Scotland House“ Londone vadovu Johnu Websteriu.

Po pirmosios atidarymo dienos britų žiniasklaidoje apžvalgininkai teigia eksponuojamuose paveiksluose „pamatę (išgirdę) muziką“ („𝘛𝘩𝘦 𝘎𝘶𝘢𝘳𝘥𝘪𝘢𝘯“), o užburti Čiurlionio sukurtų įsivaizduojamų ir magiškų peizažų jautėsi perkelti į J. R. R. Tolkino „Žiedų valdovo“ pasaulį („𝘌𝘷𝘦𝘯𝘪𝘯𝘨 𝘚𝘵𝘢𝘯𝘥𝘢𝘳𝘥“).

Visus kūrinius parodai skolina Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, kuriame saugoma didžioji Čiurlionio kūrybinio palikimo dalis. Paroda parengta bendradarbiaujant su Lietuvos kultūros institutu ir Lietuvos ambasada Londone.


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą