en
M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje atidaroma paroda „Čiurlionis – pirmasis lietuvių kosmonautas“

2019 m. rugpjūčio 10 d., šeštadienį, 13 val. M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje (M. K. Čiurlionio g. 35, Druskininkai) menininkų klubas ,,Penktadienis 13” pristato parodą „Čiurlionis – pirmasis lietuvių kosmonautas“. Parodos atidarymo renginyje menininkas Vadimas Korotajevas atliks muzikinį performansą, dr. Simona Bekeraitė skaitys pranešimą astrofizikos tema.

Menininkų klubo ,,Penktadienis 13” narių nuomone M. K. Čiurlionio „kosmiškumą“ įrodo jo genialumas, tai – nežemiškos kilmės dovana, stipriai užgulusi menininko pečius. Klubo nariai stengėsi surinkti visą informaciją apie menininko kosminės veiklos įrodymus – paroda skiriama M. K. Čiurlionio kūrybinių ryšių su kosmosu tyrinėjimams. Parodos organizatoriai tiki, kad akivaizdūs kosminiai didžiojo lietuvių genijaus kūrybos pavyzdžiai nėra iki galo suprantami dar ir šiandien. Tai ir paskatino parodos autorius ieškoti jo genialumo priežasčių už Žemės ribų.

Mistinis, pripildytas simbolių ir paslapčių M. K. Čiurlionio pasaulis nėra supainiotas su gyvenimo fragmentais šioje realybės pusėje. Tiek šiuolaikinė išmaniųjų technologijų sąmonė, tiek M. K. Čiurlionio kūrybinis palikimas, kuriame susipynusi lietuvių etnokultūrinė protėvių dvasia su pasaulio kultūrinio pagrindo universalumu, neduoda aiškaus atsakymo į kylančius klausimus, bet palieka nesvarumo būklėje susirasti koordinates patiems ir pasijusti savotiškais kosmonautais. Mintis, kad Visatos kūrimas nėra užbaigtas, bet toliau vykstantis procesas, kuris tęsiasi kiekvieno kuriančio darbuose, paskatino imtis didesnių uždavinių, negu įprastos veiklos vystymas.

Paroda veiks iki 2019 m. rugsėjo 18 d.

Parodos autoriai:

Bronius Duoba Zuogzu (skaitmeninė fotografija),

Artūras Maksimilianas (skulptūra, skaitmeninė fotografija),

Marius Skudžinskas (skulpūra),

Artūras Rožkovas (tapyba),

Sfinga (tapyba),

Lidija Pakonaitytė (tapyba),

Samvelas Gandžumianas (fotografija),

Gediminas Mažintas (skulptūra),

Saulius Tamulevičius (skulptūra),

Vadimas Korotajevas (garso menas)

„Kasdienis gyvenimo stebėjimas – vienas iš labai svarbių klubo narių užsiėmimų, atskleidžiantis daug gyvenimo išminties, kuria norime pasidalinti ir su kažkuo kita užsiimančiais” (Iš klubo „Penktadienis 13“ deklaracijos).

Paroda veiks iki 2019 09 18.

Daugiau informacijos

http://info.druskininkai.lt/new/lt/ka-veikti/lankytinos-vietos/muziejai/item/849-m-k-čiurlionio-memorialinis-muziejus

M. K. Čiurlionio memorialinio muziejaus informacija

Autorius – Gediminas Mažintas

Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą