en
M. K. Čiurlionio memorialinis muziejus kviečia į nemokamas ekskursijas

M. K. Čiurlionio memorialinis muziejus (M. K. Čiurlionio g. 35, Druskininkai) kviečia įsigijus muziejaus lankymo bilietą, dalyvauti nemokamase ekskursijose lietuvių ir rusų k.

Ekskursijų grafikas:

rugpjūčio 11 d. 12:00 val. lietuvių kalba, 14:00 val. rusų kalba (на русском языкe);

rugpjūčio 17 d. 12:00 val. lietuvių kalba, 14:00 val. rusų kalba (на русском языкe);;

rugpjūčio 24 d. 12:00 val. lietuvių kalba, 14:00 val. rusų kalba (на русском языкe);;

rugpjūčio 31 d. 12:00 val. lietuvių kalba, 14:00 val. rusų kalba (на русском языкe).

M. K. Čiurlionio memorialinis muziejus kviečia į nuolatinę ekspoziciją, išsidėsčiusią keturiuose atskiruose nameliuose.

Pirmasis apžvalgos ratas prasideda muziejaus kasos pastate, kuriame yra biografinė M. K. Čiurlionio ekspozicija. Čia sukoncentruotos nuotraukos, laiškų ištraukos, menininko diplomai ir pažymėjimai žymi jo gyvenimo ir kūrybos kelią. Pagal M. K. Čiurlionio vitražų piešinius „Rex“ sukurtas Eglės Valiūtės vitražų diptikas kviečia pažinti dar vieną menininko kūrybos aistrą – kurti vitražus.

Antrajame ir trečiajame memorialiniuose nameliuose sutelkta daugiausia autentiškos Čiurlionių šeimos medžiagos. Pagrindiniame pilkajame namelyje galima išvysti senąją fisharmoniją, kuria grojo M. K. Čiurlinis, jo broliai ir seserys, taip pat kunigaikščio Mykolo Oginskio jaunajam kompozitoriui studijų baigimo proga dovanotą pianiną. Vasarotojams skirtame namelyje yra išlikęs autentiškas M. K. Čiurlionio kūrybos kambarėlis su jo paties molbertu, palete ir teptukais, o didžiajame namelio kambaryje stovi autentiškas pianinas, kuriuo Varšuvoje studijų metais skambino kompozitorius. Memorialiniuose nameliuose eksponuojami du paties M. K. Čiurlionio tapyti paveikslai: „Jėzus“ (1905), „Jėzus Alyvų kalne“ (1909).

Trečiasis apžvalgos ratas kviečia į galeriją artimiau pažinti M. K. Čiurlionio kūrybą. Dviejose jos salėse eksponuojamos garsiausių dailininko darbų ir ciklų reprodukcijos. Galerijoje nuolat skambantys M. K. Čiurlionio simfoninių poemų garsai – tai tarsi tiltas, atvedantis prie jo dailės ir muzikos kūrybinės sintezės. Trečiojoje galerijos salėje rengiamos laikinos parodos, kuriose pristatomos M. K. Čiurlionio amžininkų ir šiuolaikinių menininkų parodos, istoriškai ar tematiškai papildančios, interpretuojančios didžiojo Lietuvos genijaus kūrybą.

M. K. Čiurlionio memorialinio muziejaus informacija


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą