Kas nutinka, jeigu Argentinos šaknis turintis pianistas, gyvenantis Toronte, apsiima groti Čiurlioniui skirtą programą? Į šį klausimą atsakys šią savaitę Vilniuje ir Druskininkuose viešėsiantis pianistas, Kanados ir Argentinos atstovas, Alexanderis Panizza, kuriuo žavisi tiek kritikai, tiek visuomenė. Pianisto meistriškumas ir galingas skambesys puikiai atsiskleidžia fortepijoninių koncertų repertuare.
Kviečiame Vilniečius ir Druskininkiečius į pianisto koncertus:
07.19 18:00 ➤ „Sielos trilypumas“: Alexander Panizza (fortepijonas, Argentina/Kanada). M. K. Čiurlionio namai, Vilnius. Įėjimas laisvas.
07.22 18:00 ➤ 58 Fortepijoninė vasara | „Sielos trilypumas“: Alexander Panizza (Kanada). M. K. Čiurlionio namai-muziejus, Druskininkai. Bilietai po 3€ ir 5€ (įsigyti renginio dieną prieš koncertą M. K. Čiurlionio namuose-muziejuje).
Atsakymo užuomina: jis renkasi tris Čiurlionį jaudinusius elementus: gamtą, liaudies dainas ir šokius bei religinį paslaptingumą, „ištempia“ juos tarp Lietuvos, Argentinos ir Kanados, tada ruošiasi ir laukia… Laukiame ir mes!
Programa „Sielos trilypumas“ / “Triangularity of the Soul”:
Mikalojus Konstantinas ČIURLIONIS (1875–1911)
„Bėkit, bareliai“, VL 279
„Močiute, noriu miego“, VL 281
Kevin HE (*1991)
“Call of the Paper Kite” (2014, Kanada)
Mikalojus Konstantinas ČIURLIONIS
Druskininkų preliudas, VL 186
John BURGE (*1961)
“Everything Waits for the Lilacs” (1997, Kanada)
Mikalojus Konstantinas ČIURLIONIS
Trys maži peizažai „Marės“, VL 317
Daniel MEHDIZADEH (*1987)
“Hallucinations” (2014/2021, Kanada)
Mikalojus Konstantinas ČIURLIONIS
„Viešpaties Angelas“ (Angelus Domini), VL 184
Constantine CARAVASSILIS (*1979)
“To a Galliform Marionette” (Kanada)
Mikalojus Konstantinas ČIURLIONIS
Valsas-dedikacija b-moll, VL 144
Ronald ROYER (*1959)
“Bartok Meets the Blues” (2021, Kanada)
Alberto GINASTERA (1916–1983)
“Suite de Danzas Criollas” (Argentina)
Pianistas muzikinį išsilavinimą įgijo Toronte, Buenos Airėse, Ženevoje, Paryžiuje, Barselonoje ir Londone, kur baigė Karališkojo muzikos koledžo aspirantūrą. Pianisto meistriškumas ir galingas skambesys puikiai atsiskleidžia fortepijoninių koncertų repertuare, kuriame minėtini Brahmso, Rachmaninovo, Čaikovskio, Chopino, Beethoveno ir Schumanno opusai. Jo diskografijoje – 32 Beethoveno fortepijoninės sonatos, visi Alberto Ginasteros fortepijoniniai opusai bei Carloso Guastavino, Muzzio Clementi ir Davido Winklerio kūriniai (Naxos, American Composers Series).
Kaip solistas su orkestrais, rečitalistas bei kamerinių ansamblių dalyvis Alexanderis koncertavo „Barbican Hall“ Londone, „Herkulessaal“ Miunchene, „Teatro Colón“ Buenos Airėse, „Richelieu Amphiteatre“ Paryžiuje, „Pallas Theatre“ Atėnuose, „Guangxi“ koncertų salėje Naninge (Kinija), Nacionaliniame Panamos miesto teatre, „Teatro Solís“ Montevidėjuje, Princo Mahidolo salėje Bankoke ir kitose prestižinėse salėse daugiau nei dvidešimt penkiose pasaulio šalyse. Skirdamas ypatingą dėmesį fortepijoniniam bendradarbiavimui, Alexanderis nuolat koncertuoja kamerinės muzikos cikluose. Jis pasirodė Susterbergo (Olandija) ir Long Island Mozarto festivaliuose (JAV), yra vienas iš Septynių ežerų festivalio (Patagonija) ir Vankuverio salos muzikos akademijos žymių dėstytojų.
Alexanderis Panizza yra atsidavęs pedagogas ir konkursų žiuri narys. Jis dalyvauja žiuri komisijose Kanadoje, Čilėje ir Argentinoje, tarp kurių CCC Toronto tarptautinis muzikos festivalis. Alexanderis yra Buenos Airių katalikiškojo universiteto dėstytojas, turi fortepijono studiją Toronte, veda meistriškumo kursus Šiaurės ir Pietų Amerikos, Europos ir Azijos aukštosiose mokyklose. Nuo 2020 m. pianistas yra Skarboro filharmonijos orkestro (Kanada) reziduojantis solistas. 2021 m. jis surengė tarptautinio fortepijono ciklo Bogotos teatre „Teatro Mayor“ (Kolumbija) pradžios koncertą. Pandemijos metu Alexanderis pasuko į skaitmeninę sritį, kurdamas videodarbus, kuriuose muzika derinama su vizualiaisiais menais, literatūra ir kinu.
58 Fortepijoninės muzikos vasara
2023.06.03 – 2023.08.26
Rengėjai:
VšĮ Impetus musicus (Nepaklusnieji)
M. K. Čiurlionio namai-muziejus
Partneriai:
Kauno J. Naujalio muzikos gimnazija
Šiaulių S. Sondeckio muzikos gimnazija
Klaipėdos S. Šimkaus konservatorija
Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla
Draugas:
M. K. Čiurlionio namai
Rėmėjai:
Druskininkų miesto savivaldybė
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus