en
Praturtinkite Lietuvos laisvės mėnesį Čiurlionio dvasia

M. K. Čiurlionio namai Vilniuje pristato edukacines-menines programas, norintiems papildyti ir praplėsti M. K. Čiurlionio kūrybos pažinimo spektrą. M. K. Čiurlionio namų parengti edukaciniai užsiėmimai kviečia keliauti skirtingais M. K. Čiurlionio gyvenimo etapais, pristato turtingą kūrėjo muzikos kūrinių laboratoriją, kūrybos ypatumus, stiliaus raidą bei skatina mokinių iniciatyvumą, kūrybiškumą, norą domėtis istorinėmis asmenybėmis bei jų darbais. Kultūros paveldas, literatūra, dailė ir muzika – tai keturi kūrėjo pažinimo spektrai, kuriuos šiuo metu siūlo ir teikia M. K. Čiurlionio namai. Trumpai apie kiekvieną jų:

1) Literatūra„Nepažintas Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės pasaulis“ (Nuotolinė paslauga)

Ši interaktyvi, teatralizuota edukacija sausus faktus paverčia gyvybingos, įkvepiančios asmenybės veidu, o Sofija ir Konstantinas nušvinta naujoje, dar nematytoje šviesoje. Edukaciją kuruoja profesionali aktorė, režisierė Livija Krivickaitė, kuri pasitelkdama profesijos subtilybes kuria performatyvų pasakojimą, skatinantį mokinių iniciatyvumą bei įsitraukimą – dalintis mintimis bei jausmais, diskutuoti apie girdėtus istorinius faktus bei Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės gyvenimą ir kūrybą. Edukacinis užsiėmimas kviečia moksleivius atrasti savo asmeninį indėlį, kuriant šiandienos Lietuvą.

Skirta klasėms: 5-12

Renginio kalendorius: vasario 14–18 d., 21–25 d. Renginio užsakymas – ČIA.

2) Dailė, muzika„M. K. Čiurlionio muzikos pasaulis ekrane“ (Nuotolinė paslauga)

M. K. Čiurlionis iki šių dienų išlieka labiausiai pasaulyje pripažintu Lietuvos kūrėju – asmenybe, kuri savo kūryba ir esybe paliko nepaprastai gilų įspaudą visoje Lietuvos kultūros raidoje bei lietuviškoje tautinėje savimonėje. Šia programa siekiama suprantamai, patraukliai ir paveikiai supažindinti moksleivius su M. K. Čiurlionio kūryba ir asmenybe. Pažinimo kelionėje kelią nurodys ir žinių pagrindą kurs pianistas, didžiojo Lietuvos genijaus provaikaitis Rokas Zubovas. Derindamas pasakojimą ir skambindamas M. K. Čiurlionio fortepijoninius kūrinius, pianistas pristatys pagrindinius kūrėjo įkvėpimo šaltinius, nuspalvinančius visą jo muzikinę ir dailės kūrybą, padės suprasti jo muzikos ir dailės kūrinių kalbą ir simboliką, atskleis muzikos ir dailės bendrystės aspektus.

Skirta klasėms: 5-12

Renginio kalendorius: vasario 2, 3, 7, 8, 9, 15 d. Renginio užsakymas – ČIA.

3) Kultūros paveldas„Svečiuose pas Čiurlionį“ (Nuotolinė paslauga)

Besisvečiuodami jaukiuose, istorinę praeitį menančiuose M. K. Čiurlionio namuose, moksleiviai mokysis drąsiai ir kūrybiškai pažvelgti į M. K. Čiurlionio meninį pasaulį, visada esantį šalia – „tereikia žengti žingsnį ir leisti sau jame atsidurti“, – teigia programos sudarytoja ir edukatorė Milda Pleitaitė. Autentiški pasakojimai psichologiniu aspektu atskleis menininko asmenybės savitumą, kūrybiškumo ir raiškos galias. Įkvėpti menininko kūrybos ir asmenybės pažinimo moksleiviai bus atviresni platesniam ir kritiškesniam mąstymui, siekiant kultūros patyrimo ir jos įtraukimo į kasdienį gyvenimą.

Skirta klasėms: 1-2

Renginio kalendorius: vasario 9, 23 d. Renginio užsakymas – ČIA.

Atkreipiame dėmesį, kad Kultūros pasas administruojamas, paslaugos rezervuojamos ir užsakomos per švietimo sistemą www.kulturospasas.lt, apmokėjimai atliekami pagal sistemoje esančius užsakymų duomenis. Dėl papildomos informacijos ar laiko rezervavimo taip pat galima kreiptis el. paštu mkc.namai@gmail.com

M. K. Čiurlionio namų Vilniuje info.


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą