en
Vitražo simpoziumas „Čiurlionio atspindžiai 2022“ Druskininkuose

Druskininkų miesto muziejus, kaip kultūrinio paveldo puoselėtojas, akcentuodamas profesionalaus meno svarbą ir tęsdamas pradėtą vitražo meno sklaidą bei profesionalių menininkų indėlį vaikų ir jaunimo kultūrinio ugdymo procese, jau aštuntą kartą organizavo vitražo simpoziumą „Čiurlionio atspindžiai 2022“.

Kaip ir kasmet buvo kviečiami 4 profesionalūs vitražininkai, Lietuvos dailininkų sąjungos nariai, į 5 dienų trukmės kūrybinę stovyklą Druskininkuose, kūrė eskizus vitražui Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos interjerui. Šiemet buvo kviečiami Konstantinas Eugenijus Šatūnas, Bronius Bružas, Daina ir Artūras Rimkevičiai. Konkursą laimėjo šeimos duetas Daina ir Artūras Rimkevičiai, kurie sukūrė bendrą vitražą „Čiurlionis „Pelėdų kalne“.

Projektas turi didelę reikšmę ugdant jaunąją kartą, kadangi ir paties projekto produktai, vitražai, yra įkomponuoti meno mokyklos, kuriai suteiktas M. K. Čiurlionio vardas, interjere. Šioje mokykloje vyksta daug koncertų, tarptautinių konkursų, muzikos meistriškumo vasaros stovyklų, plenerų, tad sukurti vitražai yra matomi ir visiems kurorto svečiams bei druskininkiečiams.

Druskininkų vitražo simpoziumas aktualina ne tik Lietuvos genijaus talento daugiabriauniškumą, bet ir populiarina Lietuvos profesionaliojo vitražo mokyklą, kuri savo tradicija garsėja, kaip viena iš trijų esančių pasaulyje (Lietuvoje, Šiaurės Amerikoje ir Vokietijoje) tradicijas turinčių vitražo mokyklų.

Projektas – Druskininkų vitražo simpoziumas „Čiurlionio atspindžiai“ kokybiška ir menine veikla bei išliekamąja verte svarbus kultūros ir meno srities raidai, vaikų ir jaunimo kultūriniam ugdymui bei šiuolaikinei visuomenei, skatina bendradarbiavimą tarp skirtingų institucijų: Lietuvos dailininkų sąjungos, Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos, Druskininkų bendrojo lavinimo mokyklų, Druskininkų miesto muziejaus.

Iš 2015-2022 m. Druskininkų simpoziumuose dalyvavusių profesionalių dailininkų projektų buvo atrinkti ir yra realizuoti šie kūriniai:
2015 m. – E. Markūno „Parafrazės su Čiurlioniu“ ir E. Utarienės „Atspindžiai / vasaros simfonija – 2015“;
2016 m. – E. Rakauskaitės „Čiurlionio atspindžiai“;
2017 m. – R. Mulevičiaus „Origami virš Nemuno“ ir N. Baublio „Gyvybė iš žemės gelmių“;
2018 m. – V. Matonio „Čiurlionio atspindžiai Druskininkuose“;
2019 m. – I. Meidaus „Pasaulio vizija. Variantas Nr.4“ ir Ž. Mirinavičiaus „Laiškai Sofijai“;
2020 m. – G. Kraujelio „Čiurlionio obelis“;
2021 m. – V. Andrašiūnaitės „Jūra“;
2022 m. – D. ir A. Rimkevičių „Čiurlionis „Pelėdų kalne“.

2020 m. Lietuvos dailininkų sąjungos išleistame vitražo, meninio ir architektūrinio stiklo kūrinių albume „Šviesos architektūra“ yra trijų autorių vitražų fotografijos iš simpoziumo „Čiurlionio atspindžiai“ metu sukurtų kūrinių.

Vitražų ekspozicija Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokykloje yra įtraukta į Nacionalinio M. K. Čiurlionio kelio lankomų objektų sąrašą. Renginys – vitražo atidengimas būna ypač simbolinis: pasirinkta M. K. Čiurlionio gimtadienio diena, kurią meno mokyklos mokiniai pažymi prasmingais koncertais, savo kūrinių pristatymais. Kasmet projekto metu sukurtais vitražais papildyta nuolatinė vitražo ekspozicija Meno mokykloje padeda ugdyti kultūrinį meninį augančios kartos skonį, domėtis vitražo menu.

Projektą finansuoja:
Lietuvos kultūros taryba
Druskininkų miesto savivaldybė

Druskininkų miesto muziejaus info.


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą