en
Lietuvos bankas (Maironio g. 25)

II Pasaulinio karo metu (nuo 1942 m. iki 1946 m. Nemuno potvynio) Lietuvos banko seife buvo saugoma dalis M. K. Čiurlionio paveikslų.

Statant Lietuvos banko rūmus Kaune dalyvavo Lietuvos ir užsienio firmos, naudotos vietinės ir atvežtinės statybinės medžiagos. Apie 6 000 kv. m rūmų statyba truko ilgiau kaip trejus metus. 1928 m. gruodžio 8 d. Maironis pašventino baigtus statyti Lietuvos banko rūmus. Tai buvo vienas įspūdingiausių ir reikšmingiausių to laikotarpio pastatų Lietuvoje. Rūmus sudarė beveik kvadratinis su užapvalintu kampu, išeinančiu į gatvių sankirtą, pagrindinis korpusas (jame buvo įrengtos banko operacijų salės), kieme lygiagrečiai stovintis garažų ir gyvenamųjų patalpų korpusas bei juos jungiančios tarnybinės patalpos palei K. Donelaičio gatvę (plačiau).

Rūmų paskirtis niekada nesikeitė – nuo pat jų pastatymo dienos juose visada šeimininkavo bankininkai. Šiandien rūmuose nuolat organizuojamos įvairios parodos, kiti visuomenei skirti renginiai. Taip pat išlikęs autentiškas tų laikų interjeras. 

Nuo 2007 m. gruodžio mėn. istoriniuose Lietuvos banko rūmuose veikia Lietuvos banko ir pinigų istorijos ekspozicija.

Plačiau: pinigumuziejus.lt


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą