en
148-asis M. K. Čiurlionio gimtadienis
Pradžia: 2023-09-22 12:00:00 12:00
Pabaiga: 2023-09-22 18:00:00 18:00

Rugsėjo 22 d., penktadienį, kviečiame drauge švęsti 148-ąjį M. K. Čiurlionio gimtadienį. Šventės dalyvių laukia originalios teminės ekskursijos bei Dalios Bieliūnaitės sukurto komikso „Kastuko istorijos“ pristatymas.

 RENGINIO PROGRAMA

12.00 Ekskursija „Tėviškės takais ir slenksčiais“
Daugelis regėję ir net buvoję Čiurlionių namuose Druskininkuose, bet ar visi žino apie tai, kad Mikalojus gimė Varėnos krašte? Šioje ekskursijoje pradėsime kelionę nuo pačių pradžių. Vėliau, jau įžengę į kurortines valdas, girdėsime pirmuosius muzikos taktus ir dalyvausime laivo medinuko statybose. Klausysimės istorijų apie kylančią audrą, plaukdami pasakų link. Ir galiausiai! Užkopsime į dangišką kalvą, kurios viršūnėje atsivers saulėtai magiškas Nemuno slėnis – Raigardas.

15.00 Ekskursija „Bangų perlai kaip sonata“
Teminės ekskursijos metu susipažinsite su M. K. Čiurlionio mylimąja, sužadėtine S. Kymantaite-Čiurlioniene ir pasinersite į Čiurlionio kūrybos procesą, įkvėptą meilės, Baltijos jūros bangų skalaujančių krantų ir daugybės emocijų. Visi kartu kelsimės į 1908 metų vasarą, praleistą Palangoje, aptarsime M. K. Čiurlionio gyvenimą su Sofija, bandysime pajusti „Jūros sonatos“ skambesį ir atrasti paslėptus vandenyno miestus bei pasakojimus.

17.00 Komikso „Kastuko istorijos“ pristatymas.
Komikso „Kastuko istorijos“ pristatymo metu autorė Dalia Bieliūnaitė pasakos knygelėje aprašytas istorijas apie menininko vaikystę ir santykius su šeimos nariais. Šie pasakojimai yra paremti M. K. Čiurlionio sesers atsiminimais, kuriuose menininkas baido žuvis nuo žvejojančio tėčio meškerės, moko brolius ir seseris, kaip kovoti dėl vietos prie pianino, kartu su jais keliauja į Afriką ir kitos istorijos.
Komikso pristatymas vyks Čiurlionio galerijos muzikos salėje, o muziejaus parduotuvėje bus galima įsigyti komiksą, ženkliuką ir gauti autorės autografą.

Į ekskursijas būtina išankstinė registracija tel. +370 671 513 43 (darbo dienomis 09.00–16.30 val.)

Ekskursijos su muziejaus lankytojo bilietu.
Knygos pristatymas nemokamas.
Renginys viešas bus filmuojama ir fotografuojama. Dalyvaudami renginyje sutinkate būti matomi renginio nuotraukose, vaizdo įrašuose ir esate informuoti, kad šios nuotraukos, vaizdo įrašai gali būti skelbiami viešai.


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą