en
57 Fortepijoninė vasara | „Kaunas Piano Fest“ pianistės Angeliki Giannopoulou ir Elzė Fedorcovaitė
Pradžia: 2022-08-10 19:00:00 19:00
Pabaiga: 2022-08-10 20:00:00 20:00

Kaip ir kasmet, „57-osios Fortepijoninės muzikos vasaros Druskininkuose“ metu, nuo Joninių iki rugsėjo pirmosios dienos, kiekvienos savaitės trečiadienį ir šeštadienį į M. K. Čiurlionio namus-muziejų sugrįžta kadais paties M. K. Čiurlionio sutverta tradicija sėdint sode po obelimis klausytis fortepijono muzikos, sklindančios pro atvertą svetainės langą.

Rugpjūčio 10 d., trečiadienį, 19 val. M. K. Čiurlionio namų-muziejaus obelų sode koncertuos „Kaunas Piano Fest“ 2022 metų dalyvės, pianistės Angeliki Giannopoulou ir Elzė Fedorcovaitė.

PROGRAMA:

J. S. Bach
Partita nr. 1 B-dur BWV 825 (20’)
M. Ravel
Jeux d’eau (6’)
M. K. Čiurlionis
Noktiurnas cis-moll VL183 ( 4.30’)
Atl. Angeliki Giannopoulou

M. K. Čiurlionis
Preliudas F-dur/a-moll (1:30’)
J. S. Bach
Partita nr. 2 c-moll: 1. Sinfonia (5:30’)
F. Chopin
Etiudas op.10 nr. 6 (3:30’)
C. Debussy 
Bergamo siuita: Prelude, Minuet, Clair de Lune (18’)
Atl. Elzė Fedorcovaitė

BILIETAI: 3 eur., 5 eur. (bus galima įsigyti prieš koncertą M.K. Čiurlionio namuose-muziejuje).

Angeliki Giannopoulou (g. 1998) yra pianistė, gyvenanti Glazge, studijuojanti pas Fali Pavri Karališkojoje Škotijos konservatorijoje. Gimusi Atėnuose, Graikijoje, ji mokėsi Atėnų muzikos mokykloje, kurią baigė su pagyrimu. Pianistė taip pat mokėsi Athenaeum konservatorijoje pas prof. Nelli Semitekolo ir privačiai pas pianistę Alexia Mouza, o 2019 m. baigė fortepijono studijas aukščiausiais įvertinimais. Ji taip pat dalyvavo metus trukusiuose kamerinės muzikos meistriškumo kursuose su Titu Gouveliu ir Angelu Liakakiu (violončelės ir fortepijono duetas). 2020 m. ji buvo priimta į Škotijos karališkąją konservatoriją, kur šiuo metu studijuoja 3-jame bakalauro kurse. Nuo tada ji turėjo galimybę tobulintis meistriškumo kursuose su žymiais klasikinės muzikos atlikėjais, tokiais kaip David Dolan, Roy Howat, Joseph Swensen ir kt. Kartu su Elze Fedorcovaite jai teko garbė būti apdovanota pirmąja Peter Lindsay Miller premija už fortepijoninį duetą, atliekant I. Stravinskio „Šventąjį pavasarį“.

Visai neseniai Angeliki turėjo nuostabią galimybę su Hope Scott Trust fondo stipendija dalyvauti 2022 metų „Kaunas Piano Fest“ festivalyje Lietuvoje. Ten ji dalyvavo meistriškumo kursuose pas žymų Lietuvos pianistą Luką Geniušą, taip pat su Elze Fedorcovaite atliko Bethoveno ir Mocarto koncertus didžiojoje Kauno filharmonijos salėje.

Elzė Fedorcovaitė – konkurse „Muzika be sienų 2014“ laimėjo Grand Prix ,ir 1-ąją vietą su kameriniu orkestru bei I-ąją premiją „Gradus ad Parnassum 2016“. Pastaraisiais metais ji debiutavo su Šv. Kristoforo kameriniu, Lvovo kameriniu bei LMTA kameriniu orkestrais. Ji taip pat koncertavo Danijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, daugelyje Lietuvos miestų. 2015 metais F. Šopeno atminimo lenkų muzikos festivalyje Vilniuje ji buvo pripažinta geriausia Lietuvos pianiste. Šiuo metu M. Fedorcovaitė studijuoja Karališkojoje Škotijos konservatorijoje pas profesorius Fali Pavri ir Petrą Geniušą.

Nuo 2018 metų „Kaunas Piano Fest“ sukviečia pianistus iš viso pasaulio dalyvauti 10 dienų trunkančiuose, pilnuose įkvėpimo meistriškumo kursuose. Festivalio dalyviai koncertuoja, dalyvauja meistriškumo pamokose ir kartu mokosi įvairiuose karjeros valdymo seminaruose. „Kaunas Piano Fest“ metu talentingi muzikantai lavina ne tik savo meninę vaizduotę ir techniką, bet ir tobulina savo bendravimo, savivadybos įgūdžius bei karjeros planavimo strategijas. Festivalio metu Kauno miesto gyventojai ir svečiai gali mėgautis nemokamais koncertais kiekvieną dieną.

Koncertų kalendorius ➤ ČIA

Rengėjai:
VšĮ „Impetus musicus“
M. K. Čiurlionio namai-muziejus

Partneris:
Kaunas Piano Fest

Rėmėjai:
Lietuvos kultūros taryba
Druskininkų savivaldybė
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus 
UAB „Viasana“


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą