en
57 Fortepijoninė vasara | Pianistas Motiejus Bazaras
Pradžia: 2022-08-24 19:00:00 19:00
Pabaiga: 2022-08-24 20:00:00 20:00

Kaip ir kasmet, „57-osios Fortepijoninės muzikos vasaros Druskininkuose“ metu, nuo Joninių iki rugsėjo pirmosios dienos, kiekvienos savaitės trečiadienį ir šeštadienį į M. K. Čiurlionio namus-muziejų sugrįžta kadais paties M. K. Čiurlionio sutverta tradicija sėdint sode po obelimis klausytis fortepijono muzikos, sklindančios pro atvertą svetainės langą.

Kadais šeimynykščiai ir kaimynai klausydavosi Čiurlionio improvizacijų, o dabar klausytojams obelų sode savo naujausius kūrybinius ieškojimus pristatys visų kartų žymiausi Lietuvos pianistai bei užsienio šalių muzikai, į savo koncertines programas įtraukiantys M. K. Čiurlionio kūrinius.

 „Sunku sumąstyti natūralesnį kultūros reiškinį kaip muzikos festivalis Druskininkuose, papuoštas M. K. Čiurlionio vardu, nušviestas jo dvasios”, – prof. V. Landsbergis

Rugpjūčio 24 d., trečiadienį, 19 val. M. K. Čiurlionio namų-muziejaus obelų sode koncertuos pianistas Motiejus Bazaras.

Programa:

Mikalojus Konstantinas ČIURLIONIS–Motiejus BAZARAS
Parafrazė „Miško Viesulas“

Sigitas MICKIS (*1969)
Modern English Mass in F / Moderni angliškoji siuita pagal J. S. Bachą
I. Apšilimo uvertiūra. Modernus preliudas I a. Alternatyvus preliudas.
II. Post-rock. 
Moderni alemanda
III. Tribal house. Moderni kuranta
IV. Nortec-regional EDM. Perdirbta sarabanda V. Funk. Moderni bure I
VI. Soul. Moderni bure II
V a. Hip-hop. Modernus paspje I
VI a. Rhythm and Blues. Modernus paspje II 
VII. Trap. Moderni žiga

Maurice RAVEL (1875–1937)
Siuita „Kupereno kapas“
Preliudas
Fuga
Forlana
Rigodonas
Menuetas
Tokata

BILIETAI: 3 eur., 5 eur. (bus galima įsigyti prieš koncertą M.K. Čiurlionio namuose-muziejuje).

MOTIEJUS BAZARAS gimė 1987 metais, muzikų šeimoje. Mokėsi J. Naujalio muzikos gimnazijoje (Rymantės Šerkšnytės klasėje), J. Gruodžio konservatorijoje (Sonatos Bielionytės klasėje). Studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje pas prof. Zbignevą Ibelgauptą, prof. Sergejų Okruško, prof. Petrą Geniušą. Pagal „Erasmus“ mainų programą stažavosi Hamburgo aukštojoje muzikos mokykloje (prof. Volker Banfield). Kaip solistas dalyvavo daugiau kaip 20 tarptautinių ir respublikinių konkursų, kurių daugumą laimėjo arba buvo aukštai įvertintas jo pasiektas rezultatas. Pianistas sukaupė daug patirties grodamas su orkestrais ir kameriniais ansambliais. Plėsdamas savo muzikinių interesų ir kompetencijų ratą, kaip plataus profilio pianistas/klavišininkas nuolat groja džiazo, roko ir kitokių stilių grupėse, dalyvauja festivaliuose ir muzikiniuose projektuose, užsiima aranžavimu bei kompozicija. Prie įvairių kūrybinių idėjų plėtotės bei įgyvendinimo prisideda ir puiki komanda – jo broliai multiinstrumentininkai Mykolas ir Benediktas. Sukaupta patirtimi pianistas dalijasi dirbdamas pedagoginį darbą Juozo Gruodžio konservatorijoje ir dėstydamas Kauno technologijos universitete. 2017 m. Motiejus apsigynė menų daktaro laipsnį Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Pianistas ir toliau gilinasi į tyrimų laukus, susijusius su akademinės ir neakademinės muzikos sąveika atlikimo praktikų aspektu, taip pat fortepijono konstrukcijos tobulinimo galimybėmis.

Koncertų kalendorius ➤ ČIA

Rengėjai:
VšĮ „Impetus musicus“
M. K. Čiurlionio namai-muziejus

Rėmėjai:
Lietuvos kultūros taryba
Druskininkų savivaldybė
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus 
UAB „Viasana“


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą