en
57 Fortepijoninė vasara | Pianistė Aleksandra Žvirblytė
Pradžia: 2022-08-06 18:00:00 18:00
Pabaiga: 2022-08-06 19:00:00 19:00

Kaip ir kasmet, „57-osios Fortepijoninės muzikos vasaros Druskininkuose“ metu, nuo Joninių iki rugsėjo pirmosios dienos, kiekvienos savaitės trečiadienį ir šeštadienį į M. K. Čiurlionio namus-muziejų sugrįžta kadais paties M. K. Čiurlionio sutverta tradicija sėdint sode po obelimis klausytis fortepijono muzikos, sklindančios pro atvertą svetainės langą.

Kadais šeimynykščiai ir kaimynai klausydavosi Čiurlionio improvizacijų, o dabar klausytojams obelų sode savo naujausius kūrybinius ieškojimus pristatys visų kartų žymiausi Lietuvos pianistai bei užsienio šalių muzikai, į savo koncertines programas įtraukiantys M. K. Čiurlionio kūrinius.

 „Sunku sumąstyti natūralesnį kultūros reiškinį kaip muzikos festivalis Druskininkuose, papuoštas M. K. Čiurlionio vardu, nušviestas jo dvasios”, – prof. V. Landsbergis

Rugpjūčio 6 d., šeštadienį, 18 val. M. K. Čiurlionio namų-muziejaus obelų sode koncertuos pianistė Aleksandra Žvirblytė.

Programa:

Mikalojus Konstantinas ČIURLIONIS (1875–1911) 
Šeši preliudai

Edvard GRIEG (1843–1907)
Preliudas iš suitos „Iš Holbergo laikų“, op. 40

Ernesto HALFFTER (1905–1989)
„Habanera“

Frédéric CHOPIN (1810–1849)
Trys valsai: op. 69 Nr. 1, op. 64 Nr. 1, Nr. 2
Noktiurnas op. 9, Nr. 2
Preliudas Des-dur, op. 28, Nr. 15
Baladė As-dur, op. 47

Claude DEBUSSY (1862–1918)
„Pėdos sniege“
„Fejerverkas“
„Džiaugsmo sala“

BILIETAI: 3 eur., 5 eur. (bus galima įsigyti prieš koncertą M.K. Čiurlionio namuose-muziejuje).

ALEKSANDROS ŽVIRBLYTĖS grojimas pasižymi jėga, garso pilnatve ir didžiule energija, kuri puikiai dera su emociniais niuansais bei savita atlikimo maniera. Ji dažnai rengia solo koncertus, scenoje pasirodo su geriausiais Lietuvos orkestrais, koncertinę veiklą sėkmingai derina su pedagoginiu darbu Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Atkakliu darbu ji pelnė pripažinimą ir Lietuvoje, ir užsienyje.

Aleksandra mokėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje. Po laimėtų prizų vaikų konkursuose, sekė laureatės vardai M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkursuose Vilniuje (1986, 1991) bei Y.K.A.A. tarptautiniame pianistų konkurse Oberline (JAV, 1991). 1999 m. Paryžiuje vykusiame tarptautiniame N. Rubinsteino konkurse pianistė pelnė „Grand prix“. 1989–1991 m. ji stažavo P. Čaikovskio konservatorijoje Maskvoje pas pedagogus L. Vlasenko, M. Pletniovą ir N. Suką.

Pianistė koncertavo Lietuvoje, Latvijoje, Rusijoje, Ukrainoje, Lenkijoje, Bulgarijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Danijoje, Prancūzijoje ir JAV. Ji bendradarbiauja su Lietuvos kameriniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Charkovo filharmonijos, Sankt Peterburgo ir Bulgarijos konservatorijų simfoniniais orkestrais, kitais kolektyvais, dirigentais S. Sondeckiu, G. Rinkevičiumi, J. Domarku, A. Šulčiu, Ch. Christovu, A. Kolobuchinu, O. Wederiu ir kt.

Koncertų kalendorius ➤ ČIA

Rengėjai:
VšĮ „Impetus musicus“
M. K. Čiurlionio namai-muziejus

Rėmėjai:
Lietuvos kultūros taryba
Druskininkų savivaldybė
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus 
UAB „Viasana“


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą