en
57 Fortepijoninė vasara | Pianistė Birutė Vainiūnaitė
Pradžia: 2022-07-16 18:00:00 18:00
Pabaiga: 2022-07-16 19:00:00 19:00

Kaip ir kasmet, „57-osios Fortepijoninės muzikos vasaros Druskininkuose“ metu, nuo Joninių iki rugsėjo pirmosios dienos, kiekvienos savaitės trečiadienį ir šeštadienį į M. K. Čiurlionio namus-muziejų sugrįžta kadais paties M. K. Čiurlionio sutverta tradicija sėdint sode po obelimis klausytis fortepijono muzikos, sklindančios pro atvertą svetainės langą.

Kadais šeimynykščiai ir kaimynai klausydavosi Čiurlionio improvizacijų, o dabar klausytojams obelų sode savo naujausius kūrybinius ieškojimus pristatys visų kartų žymiausi Lietuvos pianistai bei užsienio šalių muzikai, į savo koncertines programas įtraukiantys M. K. Čiurlionio kūrinius.

 „Sunku sumąstyti natūralesnį kultūros reiškinį kaip muzikos festivalis Druskininkuose, papuoštas M. K. Čiurlionio vardu, nušviestas jo dvasios”, – prof. V. Landsbergis

Liepos 16 d., šeštadienį, 18 val. M. K. Čiurlionio namų-muziejaus obelų sode koncertuos pianistė Birutė Vainiūnaitė.

Programa:

Mikalojus Konstantinas ČIURLIONIS (1875–1911)
Elegija, VL 191
Ekspromtas, VL 298
Preliudas, VL 256
Mazuka, VL 119

Antonín DVOŘÁK (1841–1904)
„Poetinės impresijos“, op. 85:
„Nakties keliu“
„Senoje pilyje“
„Kaimo baladė“
„Furiantas“
„Kobaltų šokis“

Claude DEBUSSY (1862–1918)
Preliudai:
„Burės“
„Ką matė vakarų vėjas“
„Mergaitė linų spalvos plaukais“ „Peko šokis“
„Menestreliai“
„Rūkai“
„Mirę lapai“
„Fėjos – nuostabios šokėjos“ „Viržiai“
„Mėnulio šviesos lankoma terasa“
„Generolas Lavinas – ekscentrikas“

Pēteris VASKS (*1946)
„Mažoji nakties muzika“

Stasys VAINIŪNAS (1909–1982)
Nuotaika Nr.5 iš ciklo „Aštuonios nuotaikos“

BILIETAI: 3 eur., 5 eur. (bus galima įsigyti prieš koncertą M.K. Čiurlionio namuose-muziejuje)

BIRUTĖ VAINIŪNAITĖ yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos auklėtinė, baigusi Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos aspirantūrą prof. J. Milšteino klasėje, stažavo pas prof. V. Perlemuterą Paryžiaus nacionalinėje konservatorijoje. I-o M. K. Čiurlionio konkurso (1965), XIV-o žymių atlikėjų konkurso Berlyne (1991), konkurso “Romantizmas: ištakos ir horizontai” Ukrainoje (2011) laureatė, Lietuvos respublikos vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatė.

Pianistė koncertuoja kaip solistė ir kaip ansamblių dalyvė. Ne kartą ji skambino Paryžiuje, Latvijoje, Estijoje, Rusijoje, Vokietijoje, Lenkijoje ir kitur. Ji yra aktyvi lietuvių kompozitorių talkininkė, lietuviškos muzikos propaguotoja, pirmoji daugelio kūrinių atlikėja – ne tik lietuviškų, Lietuvoje I-ą kartą atlikusi O. Messiaeno, G. Crambo, J. Cage’o, P. Vaskso ir kitų kūrinius. Yra įrašiusi ir išleidusi 7 lietuviškos muzikos fortepijonui kompaktines plokšteles (M. K. Čiurlionio, J. Gruodžio, S. Vainiūno, V. Bacevičiaus, V. Barkausko, O. Balakausko, V. Laurušo, A. Šenderovo ir daugelio kitų autorių kūryba), kūrinius fortepijonui su orkestru, taip pat kompaktinę plokštelę “C. Debussy Preliudai” ir kitus. Pianistė yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorė.

Koncertų kalendorius ➤ ČIA

Rengėjai:
VšĮ „Impetus musicus“
M. K. Čiurlionio namai-muziejus

Rėmėjai:
Lietuvos kultūros taryba
Druskininkų savivaldybė
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus 
UAB „Viasana“


Partneriai
Daugiau
Kontaktai
Su mumis galite susisiekti ir užpildę šią formą